×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

VID Muitas pārvaldes suņi gatavi pārejai uz eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes suņi gatavi Latvijas pārejai uz eiro valūtu.

Kā informēja Muitas pārvaldes priekšnieks Tālis Kravalis, VID muitas kinoloģijas dienestā ir divi suņi, kas apmācīti skaidras naudas meklēšanai.

Suņi ir apmācīti atrast papīra naudu un spēj atrast ne tikai latus, bet arī eiro. Līdz ar to valūtas maiņa suņu darbam netraucēs.

VID skaidras naudas meklēšanas darba suņi esot apmācīti meklēt naudas daudzumu, kas pārsniedz 10 000 eiro (vairāk nekā 7000 latu). Sunim nav būtiski, kādā valūtā nauda iebraucēja bagāžā atrodas – jebkurai naudai ir sava specifiska smarža, tās drukāšanai izmantotas noteiktas krāsas, papīrs u.c., kuras suns ir trenēts atpazīt lielos daudzumos.

Kopā muitas kinoloģijas dienestā strādā 37 suņi. Bez jau minētajiem diviem, kas specializējušies naudas meklēšanā, 18 suņi apmācīti narkotisko vielu meklēšanai, 13 – tabakas izstrādājumu, bet četri narkotisko vielu un tabakas izstrādājumu meklēšanā.

Pateicoties suņu darbam, šī gada deviņos mēnešos izdevies atklāt 1 661 000 cigarešu, 6,91 kilogramu narkotisko vielu un nedeklarētu skaidro naudu 177 293 eiro (124 602 latu) vērtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+