×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

VID ne tikai paziņos, bet arī izskaidros, drošina Cīrule (8)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

VID vadītāja Ilze Cīrule

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpmāk ne tikai paziņos iedzīvotājiem par pienākumu maksāt nodokļus, bet arī sniegs padomus, kā tie jāmaksā un kādas sekas iestājas, ja tiek kavēti maksāšanas termiņi.

To intervijā “Latvijas Avīzei” sola jaunā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kuras šajā amatā strādā kopš 8. novembra.
Viņa atzīst, ka daudz neskaidrību iedzīvotājiem rada iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi, pārdodot nekustamu īpašumu. Bieži atklājas, ka par šo pienākumu iedzīvotājiem nav laikus brīdināti. Iznākumā viņiem jāmaksā ne tikai aprēķinātā nodokļa summa, bet arī par maksājuma kavējumu.

VID vadītāja sola pievērst lielāku uzmanību iedzīvotājiem izsūtīto paziņojumu saturam, kurā pašlaik ierēdnieciski samudžinātā valodā ir uzskaitīti likumu punkti un paragrāfi. Bet paziņojuma saņēmējam netop skaidrs, vai nodoklis jāmaksā vai nav jāmaksā. Lai novērstu pārpratumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumos, tiek plānota operatīvāka datu apmaiņa starp VID un zvērinātiem notāriem un zemesgrāmatu tiesnešiem.

Savukārt uzņēmumi pārmet VID par pārlieku gauso dokumentu apriti un liekām uzņēmumu grāmatvedības pārbaudēm. Pirmajā reizē no VID ierodas viens pārbaudītājs, otrajā jau pavisam cits, kurš vēlreiz pārbauda to pašu, ko pirmais jau pārbaudījis. Lai to novērstu, VID vadītāja sola izveidot klientu elektroniskās lietas – tā, lai ikvienam VID darbiniekam būtu redzami pilnīgi visi ar konkrētajiem uzņēmumiem saistītie dokumenti.

Ar šiem uzlabojumiem cer mainīt sabiedrības attieksmi pret VID, kuru pašlaik liela daļa nodokļu maksātāju uztver kā tikai kā represīvu valsts pārvaldes iestādi.

Plašāk par intervijā VID ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pausto lasiet “Latvijas Avīzes” 6.decembra numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. laipni paskaidros, ka jāmaksā ko šie sarēķinājuši…
  Pēc tam 100 gadus varēsi at-karot pārmaksu…

 2. VID ne tikai paziņos, bet arī izskaidros, drošina Cīrule
  =================
  VID ģenerāldirektore Ilze Cīrules k-dze, lai veicas jaunajā amatā!
  Ļoti ceram, ka VID darbinieki arī tp zina, ka profesionāli ir jāizskaidro nesaprotamais un izmaiņasun tikai tad var nākt ar pārbaudēm! Nevis otrādi!

 3. Neredzēt Latvijas bojāeju var tikai aklais vai cilvēks, kas tevi uzskata par aklu un muļķi. Citas iespējas nav- cirule izradisies parasta leghornas vista

 4. Pašnodarbinātais Atbildēt

  Par Jelgavas VID piekrītu. Man arī pagājušo mēnesi piezvanīja no VID par neiesniegtu atskaiti. Liels bija izbrīns, ka mani laipni uzņēma, paskaidroja, kur kļūdas, kā arī palīdzēja neskaidros jautājumos. Jocīgi, ka pirmo reizi daudzu gadu laikā VID man neizraisīja bailes.

 5. Rīgas VIDam būtu jāmācās no Jelgavas VID. Šogad viens seminārs pēc otra. Nodokļu parādnieki tiek apzvanīti, aicināti, tiek izskaidroti noteikumi,tiek sniegta palīdzība dokumentu sakārtošanā. Varbūt tas saistīts ar to, ka klientu apkalpošanas daļā nomanīta vadība? Visādā ziņā patīkami. It sevišķi jauka vadītāja- gaišmataina simpātiska sieviete, kas nepaies garām, neatteiks palīdzību, bet laipni izskaidros un palīdzēs.

 6. VAi valsts man dod PVN summu mājas iegādei? Jo ja es pārdošu nomaksāšu nodokli tad man pietrūks ko samaksāt par citu mājokli un es palikšu bez jumta virs galvas. Bet man vajag pārcelties …

  • Lasi, likumus, tad nebūs jāraksta stulbi komentāri. Ja pārdodot vienu, naudu ieguldi nākošajā, tad nodoklis nav jāmaksā.

 7. Cienījamā Cīrules kundze Jūs soliet izskaidrot par nodokļu maksāšanu . Lūdzu paskaidrojiet ,man ir 72 gadi -darba stāžs nepārtrauktais ir 45 gadi – pensija ir 270 eiro . nodokļus tātad maksāju 45 gadus [aploksnēs naudu neēsmu saņēmusi ,jo visu laiku strādāju Valsts darbā ]. Tagad maksāju ienākuma nodokli no 238 eiro atkal – . Kāpēc ? Kur man meklēt taisnību ,lai ieteiktu jaunajiem maksājiet nodokļus godīgi ,lai saņemtu normālu pensiju ! Paldies Dievam nekādu nekustāmo īpašumu man nav ,tādēļ man nevajadzēs elektroniskās lietas pārbaudīt . Gribētos lai VID beidzot sakārtotu nodokļu jautājumus ,lai nebūtu vienmēr jādzird GRŪTI PATEIKT ,KAD UN KĀ . . .

Draugiem Facebook Twitter Google+