×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

VID nodokļu parādos šogad piedzen par 34% vairāk naudas

VID2

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šā gada astoņos mēnešos nodokļu parādos piedzinis 189,6 miljonus latu, kas ir par 34% vairāk nekā 2012.gada astoņos mēnešos, portālu “LA.lv” informēja VID.

 

Kā norāda dienestā, kopš 2008.gada nodokļu parādu kopējam apjomam katru gadu bija tendence pieaugt, bet kopš 2012.gada kopējais parādu apjoms ir salīdzinoši stabils – pērn nodokļu parādu apjoma pieaugums bija 10%, 2013.gada astoņos mēnešos – 0,6%.

Tā iemesls ir ekonomikas augšupeja, piedziņas rezultātā iekasētie nodokļu parādi un no 2012.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 1.janvārim īstenotais nodokļu atbalsta pasākums. Efektīvāku nodokļu parāda piedziņu VID ietekmējuši arī tādi faktori kā nodokļu parādu piedziņas procesa pilnveide un izmaiņas nodokļu normatīvajos aktos, norāda VID.

2012.gada 1.janvārī darbu sāka jaunizveidotā VID Nodokļu parādu piedziņas pārvalde, centralizējot parāda piedziņas procesus un nodrošinot vienveidīgu un vienādas intensitātes piedziņas darbu visā valsts teritorijā attiecībā uz visiem VID administrēto maksājumu veidiem.

Viena no Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes prioritātēm ir darbs ar jaunajiem nodokļu parādniekiem un nodokļu maksātājiem, kuri pirmo reizi nonākuši nodokļu parādnieku sarakstā.

Konstatējot šādus nodokļu parādus, Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes darbinieki mēneša laikā sazinās ar nodokļu maksātāju un informē par parāda apmēru un nokavējuma naudas aprēķināšanas kārtību, par iespējām parādu samaksāt, kā arī informē nodokļu maksātāju par iespēju lūgt piešķirt samaksas termiņa pagarinājumu. Tādējādi jau pirmā mēneša laikā izdevies atgūt ap 60% jauno parādu.

Šā gada janvārī pēc VID iniciatīvas pieņemti grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas deva VID tiesības nepiedzīt iekšzemes nodokļu parādus, kas ir mazāki par 10 latiem, kā arī dzēst parādus, kas ir mazāki par 10 latiem un vecāki par trim gadiem. Tādējādi nodokļu parādi dzēsti apmēram 10 000 nodokļu maksātāju.

VID Klientu servisa programmas ietvaros nākamā gada sākumā plānots ieviest nodokļu maksātāju – Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāju – automātisko brīdināšanu par nodokļu parādiem. Brīdinājums par nodokļu parādiem parādīsies ik reizi pēc pieslēgšanās elektroniskās deklarēšanas sistēmai līdz brīdim, kad parāds pilnībā tiks dzēsts.

Vienlaikus, norādot iespējamo parāda apmaksas datumu, paredzēta iespēja uzzināt nodokļu parāda, nokavējuma naudas un soda naudas kopējo apmēru potenciālajā apmaksas datumā.

Kopējais VID administrēto nodokļu parāds šā gada 1. septembrī bija 1,029 miljardi latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+