×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

VID novērš mēģinājumu ievest oglēs un riteņos paslēptus 340 000 kontrabandas cigarešu

VIDVID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas kontrolēs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas novērsušas mēģinājumu nelegāli pārvietot 140 240 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām un 200 000 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

 

Cigaretes atradās slēptuvēs, kas izveidotas dažādās vietās kravas automašīnās, un vilcienā, ogļu kravā, portālu “LA.lv” informēja VID.

VID muitas amatpersonas svētdien Pāternieku muitas kontroles punktā kravas automašīnas kontrolē piekabes grīdā, zem iebūvētas lūkas izveidotā slēptuvē, divos rezerves riteņos un divos piekabes paceļamajos riteņos konstatēja paslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemti 39 000 cigarešu “More” un 62 400 cigaretes “Bond” ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Tai pašā dienā Indras muitas kontroles punktā VID sadarbībā ar Valsts robežsardzi, kontrolējot Latvijā iebraucošos kravas vilcienus, atklāja, ka ogļu kravā ir noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemti 200 000 cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt pagājušajā ceturtdienā Pāternieku muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas atklāja, ka automašīnas piekabes padziļinājumā zem grīdas ir izveidota slēptuve, kurā atradās cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas 38 840 cigaretes “Bond” ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Par pārkāpumu VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess, viena persona atzīta par aizdomās turēto.

VID norāda, ka par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

{gallery id=”2257″}

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+