×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

VID pamatīgs ķēriens: narkotiku kontrabandists ar 1230 MDMA tabletēm

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas 29.aprīlī aizturējušas 1969.gadā dzimušu Krievijas pilsoni par 1230 MDMA tablešu kontrabandu un tirgošanu. Jūlija sākumā tiesa vīrietim atkārtoti piemērojusi apcietinājumu, un viņš atrodas apcietinājumā kopš aizturēšanas brīža, portālu “LA.lv” informēja VID.

Par psihotropu vielu saturošo tablešu kontrabandu un tirdzniecību 28.aprīlī VID Muitas kriminālpārvaldē ierosināts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.1 panta otro daļu un 2531.panta trešo daļu, bet minētā persona kopš aizturēšanas brīža atrodas apcietinājumā.

Speciālo izmeklēšanas darbību laikā izņemtās vielas  29.aprīlī nosūtītas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei ekspertīzes veikšanai. Tajā pašā dienā tika saņemts primārais ekspertīzes atzinums, ka izņemtās 1230 tabletes satur psihotropo vielu – MDMA.

Tajā pašā dienā  veiktas kratīšana aizturētās personas dzīvesvietā Rīgā un divās automašīnās. Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda – 3 500 eiro, kā arī dators un vairākas zibatmiņas.

Saskaņā ar VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu aplēsēm izņemto psihotropo vielu vērtība nelegālajā tirgū (mazumtirdzniecībā) varētu būt vairāk nekā 6000 eiro.

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 30.aprīlī aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums, bet 2014.gada 1.jūlijā šī pati tiesa minētajai personai apcietinājumu piemēroja atkārtoti un persona apcietinājumā atrodas kopš aizturēšanas brīža.

Izņemtās vielas šobrīd atrodas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē, kur nozīmētas ekspertīzes precīza vielas svara un procentuālā sastāva noteikšanai.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem kontrabandas gadījumiem, VID aicina iedzīvotājus ziņot, zvanot uz VID diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu “Kontrabanda”, vai rakstīt uz e-pastu parkapumi@vid.gov.lv. Iedzīvotāji tiks savienoti ar VID muitas iestāžu Nacionālo kontaktpunktu, kur 24 stundas diennaktī VID darbinieks uzklausa iedzīvotāju sniegto informāciju. Informācijas sniedzējam ir tiesības saglabāt anonimitāti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+