×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

VID pārbaudīs 171 savējo

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

VID ģenerāldirektore 
Ināra Pētersone

Valsts ieņēmumu dienests (VID) kontroles auditu plāno veikt vēl 171 dienesta amatpersonai, trešdien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Viņa teica, ka jau 2015. gadā 2. martā dienesta Nodokļu kontroles pārvaldei tika uzdots veikt iesniegtās informācijas analīzi, kas uzrādīta 2014. gada VID amatpersonu iesniegtajās valsts amatpersonu deklarācijās, līdz ar to VID jau ilgstoši strādā pie problēmas risināšanas.

Laikā no 2014. līdz 2015. gadam VID ir veicis ieņēmumu/izdevumu analīzi 33 amatpersonām, 15 pieprasījis papildu deklarāciju un piecām veikts nodokļu audits, kura rezultātā papildus valsts budžetā ir aprēķināti 73 tūkstoši eiro. Taču šobrīd darbs turpinās un plānots veikt kontroles pasākumus vēl 171 VID amatpersonai.

Pēc Pētersones teiktā, skaidras naudas uzkrājumi virs 1000 eiro šobrīd ir deviņām VID amatpersonām, kas ir 6% no kopējā VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonu skaita. Vienai Finanšu policijas pārvaldes amatpersonai skaidras naudas uzkrājums ir 71 tūkstotis eiro, savukārt pārējiem vidējais skaidras naudas uzkrājums ir apmēram 13 tūkstoši eiro.

Bezskaidras naudas uzkrājumi virs 10 tūkstošiem eiro ir 11 VID amatpersonām, tas ir 13% no kopējā VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonu skaita. Vienai  Finanšu policijas pārvaldes amatpersonai bezskaidras naudas uzkrājums ir 97 475,75 eiro, savukārt pārējiem vidējais bezskaidras naudas uzkrājums ir apmēram 30 tūkstoši eiro, piebilda Pētersone.

Ienākumus no azartspēlēm ir guvušas četras Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas: deklarētas summas 39,89 eiro apmērā, 211 eiro apmērā, 860 eiro apmērā, kā arī 2585,71 eiro apmērā, kas ir gūts par trīs laimestiem. Turpretī dāvinājumu ir saņēmušas 11 Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas. Minimālais dāvinājuma apmērs ir 430 eiro, bet maksimālais dāvinājuma apmērs septiņi tūkstoši eiro.

Plānots arī turpināt sākto 169 VID amatpersonu izvērtēšanu un īstenot nepieciešamos pasākumus, sniedzot ik mēnesi informāciju par paveikto. VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļā (FPP IDD) tiks piešķirtas papildus četras amata vietas. Līdz šā gada 1. martam plānots izvērtēt normatīvos aktus un izstrādāt priekšlikumus to tālākai virzībai attiecībā par FPP IDD pa­kļautības/atrašanās vietas nodošanu, piemēram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), par precīzu atbildības un pienākumu sadalījumu par amatpersonu deklarācijās iekļauto ziņu patiesuma pārbaudēm, piemēram, VID, KNAB, skaidras naudas ierobežojumiem, mantojumu apliecību patiesuma un tiesiskuma izvērtēšanu pirms to iesniegšanas.

Jau ziņots, ka “De facto” 24. janvārī vēstīja, ka VID strādājošie izmeklētāji vai nu neuzticas bankām, vai arī cenšas legalizēt, iespējams, noziedzīgi iegūtus līdzekļus, izanalizējot 101 izmeklētāja deklarācijas. 33 personām jeb trešdaļai VID izmeklētāju uzrādītā informācija satur datus, ko var uzskatīt par satraucošiem: skaidras naudas uzkrājumi, ikgadēji naudas dāvinājumi no radiem, lielā apmērā izsniegti aizdevumi un, iespējams, atkarība no azartspēlēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+