×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

VID: pērn nodokļus iekasēt izdevies ļoti labi

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pērn ar nodokļu iekasēšanu ir veicies ļoti labi, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova.

“Manā skatījumā pagājušā gada rezultāti ir ļoti labi. Iekasētie nodokļi ir arī mūsu darba galvenais rezultatīvais rādītājs,” viņa uzsvēra.

Jezdakova atgādināja, ka sākotnēji 2012.gada budžeta likumā ieņēmumi tika plānoti 4,23 miljardu latu apmērā, kas ir par 4,3% vairāk nekā 2011.gada ieņēmumi. Tā kā nodokļu ieņēmumu plāns pildījās ļoti labi, nesakatoties arī uz samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi, valdībai bija iespēja grozīt budžeta likumu un palielināt 2012.gada budžeta ieņēmumu prognozi par 215,1 miljonu latu jeb 5,1%. Lai gan šie grozījumi stājās spēkā 5.oktobrī, plāns tika izpildīts, un ieņēmumi bija par 2,3% jeb 102,7 miljoniem latu lielāki, nekā tika prognozēts. Tādējādi kopumā pērn iekasēts par 12,1% vairāk nekā 2011.gadā.

“Plānu ir ļāvusi pārsniegt gan ekonomiskā attīstība, gan VID pasākumi, bet tā nav vienīgā ietekme. Nodokļu ieņēmumu apmēru ietekmē arī nodokļu politika,” norādīja VID vadītāja.

Runājot par nodokļiem, kuri plānotajā apmērā tomēr netika iekasēti, Jezdakova atzina, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa plāns līdz ar grozījumiem, kas stājās spēkā oktobrī, tika palielināts diezgan būtiski. “Izpilde bija par 99%, un faktiski tas nozīmē, ka tas ir izpildīts. Šā nodokļa ieņēmumi 2012.gadā ir 343,9 miljoni latu, un, salīdzinot ar 2011.gadu, šie ieņēmumi ir par 47 miljoniem latu jeb 24% lielāki. Tas ir labs rādītājs,” viņa pastāstīja.

VID vadītāja sacīja, ka līdzīgi ir bijis arī ar citiem nodokļiem. “Arī akcīzes nodokļa izpilde ir ap 99%, un tas arī ir par 13 miljoniem latu jeb 2,7% vairāk nekā 2011.gadā. Turklāt es nedomāju, ka mēs pagājušajā gadā esam sākuši vairāk dzert alkoholu vai smēķēt. Šis pieaugums nozīmē, ka mēs to esam paņēmuši no melnās ekonomikas daļas, jo akcīzes nodoklis ir tieši saistīts ar tām precēm, kuras mēģina tirgot nelegāli. Turklāt tas nav tikai VID darba rezultāts, tas ir visu valsts iestāžu darba rezultāts, kuras ir iesaistītas cīņā pret kontrabandu,” viņa klāstīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+