×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

VID pieķer septiņu miljonu nelegālu cigarešu pārvadātāju un aptur akcīzes noliktavas darbību (1)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes (MKrP) amatpersonas 13. oktobrī kādā kravas automobilī Rīgā atklāja 7,2 miljonus nelegālu cigarešu “GOAL” bez akcīzes nodokļa markām. Konstatēts, ka minētās cigaretes izvestas no kādas akcīzes preču noliktavas, un tajā veikta pārbaude, informē VID.

Pēc pārbaudes uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa. 16.oktobrī pieņemts lēmums par speciālās atļaujas (licences) darbības anulēšanu noliktavai. Visi lietas materiāli 2014.gada 21.oktobrī nosūtīti pēc piekritības Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

2014.gada 13.oktobrī VID MKrP amatpersonas, veicot operatīvās informācijas pārbaudi Braslas ielas sākumā, Rīgā, apturēja kravas automobili “Mercedes Benz”. Tika konstatēts, ka automobiļa kravā atrodas 720 kartona kastes (36 000 bloki) ar 7 200 000 cigarešu “GOAL” bez akcīzes markām. Automobiļa vadītājs paskaidroja, ka krava tika iekrauta automobilī kādā noliktavā Rīgā 10.oktobra pēcpusdienā un no teritorijas automobilis izbrauca 13.oktobrī no rīta.

Turpinot kontroles pasākumus minētajā akcīzes preču noliktavā Rīgā, tika konstatēts, ka preču pavadzīme – rēķins un elektroniskā administratīvā dokumenta izdruka nav reģistrētas noliktavas uzskaites sistēmās – preču pavadzīmju reģistrācijas žurnālā. Neviens no noliktavas darbiniekiem nevarēja izskaidrot to izcelsmi. Vēl tika konstatēts, ka noliktavas preču uzskaitē cigarešu atlikumi nebija reģistrēti, un komersants nevarēja uzrādīt minēto cigarešu ražošanas aktus.

Par automobiļa vadītāja un noliktavas darbinieku iepriekš minētajiem pārkāpumiem VID 2014.gada 13.oktobrī uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā pēc LAPK 169.3 panta, bet 2014.gada 14.oktobrī pēc LAPK 155.1 panta trešās daļas un 169.3 panta. 2014.gada 16.oktobrī tika pieņemts lēmums par speciālās atļaujas (licences) darbības anulēšanu noliktavai. Lietu ietvaros tika izņemtas minētās cigaretes, kravas automobilis, divi datoru procesori, kā arī cigarešu ražošanas iekārta un to komplektējošās daļas.

Ņemot vērā, ka minētā noziedzīgā nodarījuma izmeklēšana neietilpst VID MKrP kompetencē, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 387.panta pirmo daļu un 388.panta pirmo daļu abu administratīvo
pārkāpumu lietas materiāli 2014.gada 21.oktobrī tika nosūtīti pēc piekritības – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei – jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu .. neapniik ja gribaas samazinaat kontrobandu vajag celt algy lai cilveeks var atlauties arii veikala nopirkt

Draugiem Facebook Twitter Google+