×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
23. augusts, 2017
Drukāt

VID plāno sazināties ar iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši deklarāciju (7)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Valsts ieņēmumu dienests (VID), ņemot vērā Latvijā ieviesto diferencēto neapliekamo minimumu, plāno sazināties ar iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

“No septembra mēs apzināsim tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri mums nav iesnieguši deklarāciju par 2016.gadu, bet kam pienākas šis diferencētais neapliekamais minimums un, iespējams, nodokļu atmaksa,” teica Cīrule.

Vienlaikus viņa atzina, ka pagaidām VID nav informācijas, cik daudz varētu izmaksāt šāda iedzīvotāju apzināšana. Iedzīvotāju uzrunāšanai VID slēgs līgumu ar informācijas tehnoloģiju sistēmas izstrādātāju.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka no 2016.gada Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. Tostarp mazo algu saņēmējiem (līdz 380 eiro mēnesī) – neapliekamais minimums pērn bija 100 eiro mēnesī. Strādājošajiem, kuri saņēma darba algu no 380 līdz 1000 eiro mēnesī, neapliekamais minimums, piemērojot formulu, pakāpeniski samazinājās līdz pie darba algas virs 1000 eiro mēnesī, neapliekamais minimums bija 75 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kad Reizniece un KNAB ķersies pie VID? Vai tiešām turpat 30 gadu laikā nav izstrādāta nodokļu maksātāju elektroniskā uzskaite? Kārtējo reizi mūsu nodokļu naudu uzdāvinās kādai, acīmredzot ,radinieku vai pietuvināto IT firmai?

 2. Ak, šausmas! Slēgs kārtējo līgumu , lai varētu apzināt tos, kuri vai nu negrib ķēpāties, lai saņemtu pāris desmitu eiro, vai nevar iesniegt deklarāciju, jo klientu apkalpošanas nodaļas strādā saīsinātu darba laiku, pie tam ne jau visas dienas nedēļā. Laucinieks pametīs savu govju kūti, lai brauktu uz 100 km attālo VID, kur izrādās , ka tajā dienā klientus nepieņem. Kāda gan vēl interneta tehnoloģijas sistēma jāizstrādā? Un cik simtus tūkstošus eiro tā maksās? Vai tad līdz šim katram nodokļu maksātājam nav elektroniskās uzskaites? Dzīvojam gadsimtā, kad visu raksta ar roku un skaita uz koka kauliņiem???

  • Idiotiskai birokrātijai ir jākļūst vēl idiotiskākai un policejiskajai iestādei vēl piolicejiskākai. Drīz jau KGB (Čeka) šķitīs vien tāds bērna šļupsts, salīdzinot ar “visvareno vidu”, kurš uz visiem noraugās caur savām miljonvērtajām “šaujamlūkām” ar vienvienīgu mērķi- aplaupīt aplaupītos.

 3. Cik var bezjēgā tērēt valsts naudu ?
  Kuri vēlējās saņemt atmaksu, jau iesniedza.
  Ja citi bagāti, lai sēž mierīgi.
  Kompromisa variants : deklarējam bankas kontu visi, un VID uzdodam ar likumu, veikt atmaksu, ja pēc VID datiem tāda pienākas.

 4. nodokļu maksātājs Atbildēt

  Kuras VID amatpersonas bērns vai tuvs radinieks strādā IT biznesā? Izskatās, ka kādam vajag garantētu “darbiņu” un Ceirule varēs stāstīt kā aktīvi strādā, patiesībā liela brēka, maza vilna ….no tā reāla ieguvuma nav NEVIENAM – ne bagātam, ne nabagam, ne valstij, vienīgi saujiņai liekēžu.

 5. VID-ā ir tik daudz liekēžu, lai tad arī tie sazinās! Algos papildus firmu zvanīšanai??? Tā jau ir- ar svešu naudu var rīkoties brīvi…

Draugiem Facebook Twitter Google+