×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

VID prasa atļauju sodīt Belēviču par deklarācijā nenorādītu 1 miljonu eiro (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) prasa Saeimas atļauju sodīt veselības ministru, deputātu Gunti Belēviču (ZZS), par aizdevuma 1 miljona eiro apmērā nenorādīšanu amatpersonas deklarācijā.

VID vēstulē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai skaidro, ka ministrs deklarācijā par pagājušo gadu nav norādījis aizdevumu 1 miljona eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S).

Ņemot vērā, ka Belēvičs pilda arī ministra pienākumus, viņam piedāvāts izvēlēties vienu no vairākām dienām, kad komisija varētu izskatīt šo jautājumu, skaidroja Orlovs. Visticamāk, šis jautājums tiks izskatīts 30.septembra sēdē.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā var piemērot naudas sodu līdz trīssimt piecdesmit eiro.

Šī Belēvičam nav vienīgā administratīvā lieta, kurā viņam draud sods. LETA jau ziņoja, ka Saeima joprojām nav pieņēmusi lēmumu, vai izdot Belēviču administratīvai sodīšanai pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārbaudes saistībā ar iespējamo interešu konfliktu.

Saskaņā ar likumu valsts amatpersonai ir aizliegts, pildot savus pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti. Apkopojot pārbaudes rezultātus, KNAB secinājis, ka Belēvičs nav ievērojis šo aizliegumu.

Par valsts amatpersonām noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu vai bez tā.
KNAB arī augustā paziņoja, ka veiks pārbaudi saistībā ar veselības ministra došanos komandējumā ar savu dzīvesbiedri – ministra biroja vadītāju Ingu Štāli.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kā var sodīt cilvēku par “nenorādītu” miļonu?

  2. tikai viens miljons aizmirsies! Tā jau viņam sīknauda!

  3. Tāds sīkums – mijlons! Latvijā jau sen darbības notiek vismaz 3 miljonu robēžās, jo dažam pat gada alga ir 1 miljons. Esam TOPĀ!

  4. Dabujiet miljonu ko aizdot,tieciet par ministru un varat sākt sākt staigat ar nesaliektu muguru,nenoņemtu cepuri un izjust kaifu,ko dod nauda,vara.Tos miljonus gribesiet arvien vairāk un kaut kādi sīki vaukšķi nespēs kaifu mazinat.

  5. reitingus tas gan neuzlabos :)) Ta tik turpinat lidz kamer visiem pieleks kas ir kas!

  6. jau prasija sodit par interesu konfliktu, bet Saeimas atbildiga komisija to visu “noraka”. Kurs un kapec to visu ta izkartoja? Un kas bus tagad?

Draugiem Facebook Twitter Google+