×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

VID prokuratūrai lūdz veikt pārbaudi par saviem darbiniekiem (6)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

VID ģenerāldirektore 
Ināra Pētersone

Saistībā ar pēdējo nedēļu laikā vairākos televīzijas sižetos un raidījumos izskanējušo informāciju par vairāku Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku iespējamiem pārkāpumiem, šodien VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone ir vērusies Ģenerālprokuratūrā, informēja dienests.

Savā vēstulē VID vadītāja lūdz ģenerālprokuroru pārbaudīt publiski izskanējušo informāciju minētajos televīzijas sižetos,

VID ir pieņēmis lēmumu lūgt Ģenerālprokuratūru veikt neatkarīgu pārbaudi arī tādēļ, ka VID Finanšu policijas pārvaldes pamatdarbības uzdevums – nodrošināt operatīvās darbības un izmeklēšanas veikšanu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā valsts ieņēmumu jomā, kā arī VID ierēdņu un darbinieku darbībā – tiek veikts saskaņā ar Operatīvās darbības likumu un Kriminālprocesa likumu.

Arī televīzijas sižetos publiski izskanējušo informāciju ir iespējams pārbaudīt tikai saskaņā ar šiem likumiem, tādēļ šādu izvērtējumu un pārbaudi nav iespējams veikt pašā VID.

Jau vēstīts, ka, pētot bijušā finanšu policista Roberta Dirnēna un viņa brāļa Kaspara Aleksandrova “finanšu impēriju”, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” atklājis, ka viņu radiniekiem pieder ievērojami nekustamie īpašumi un dārgas automašīnas. To iegādei banku aizdevumi nav izmantoti. Tā kā naudas izcelsme ir nezināma, tas rada aizdomas, ka tā iegūta naudas atmazgāšanas shēmās, kas, pērkot īpašumus, legalizēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tukšs numurs. Izklausās gluži pēc kailcirtes ( ZM mežu departamenta leksikā) , bet tas jau būtu duncis .. gan ZM, gan FM īstenajam šefam no Kurzemes mazpilsētas.

 2. vai tāds augonis valstī nebūtu jāizgriež un jārada kas efektīvāks, vēl totāli nekorumpēts iestādījums?

 3. Toties šodien varēja vērot, kā Valsts kontrole plosās kādā novadā – mazā lauku ambulancītē kopē dažādus santīmu vērtos čekus, aktus, lauku klubiņā biļešu kopijas un nez kādus aktus, bibliotēciņā, kur iekasē centiņus par kopēšanu, u.t.t.
  Atbrauc no Rīgas 7-8 cilvēku komanda, un , izmantojot jau ta nabadzīga pagasta kopētāju un papīru, kopē milzu daudz visādas pavadzīmes, aktus, čekus..Tad ved uz Rīgu.
  Kā jūs domājat, kad būs ‘slēdziens” – Novembrī!!!
  Iedomājieties , tas kantoris tagad PUSGADU škurinās tos nokopētos papīra blāķus!!!!!
  Lūk, kur aiziet mūsu LV līdzekļi, jo kāds pusgadu par to saņems algu.Savukārt mazie pagastiņi un iestādes tik ceps papīrus un kraus kaudzē, lai nosrošinātu viņiem darbu.

 4. Esmu pazemots un apjucis uzzinot, kas notiek VIDā. Nevajag atsaukties uz padomju mantojumu. Lai atbildēt vainīgajiem. Starp citu, jaunie nezina, kad padlaikos atsaucāmies uz cariskās Krievijas mantojumu… Vienkārši vajag vainīgos ķert, uzreiz arestēt, mantu un banku kontus iesaldēt, pēc tam visu tiesai nepieciešamo izmeklēt. Sekām jābūt tādām, lai pēc iznākšanas no cietuma viss būtu jāsāk no sākuma. Pētersonei, izrādās, esot rokas par īsām…. Nav patiesība, tātad, VAINĪGA! Viņa nav labāka par amata priekštečiem. Kāpēc klusums par Jezdakovu u.c. korumpantiem? Kur Jakāns?

 5. tagad vajag noklausītos aizdomās turamo personu telefon sarunas.

 6. Varbūt sāksim ar Saeimu – Junkurs, Honkonga un Āboltiņa – cik, kur un par ko jau zināms… Tālākais tās tumbočkas VID kantorī.

Draugiem Facebook Twitter Google+