×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

VID: Puse no apbedīšanas nozares neuzrāda nekādus ieņēmumus (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone piedalās preses konferencē, kurā informē par būtiskākajiem secinājumiem, kas gūti no Konkurences padomes noslēgtās apbedīšanas pakalpojumu tirgus uzraudzības un sniedz ieteikumus nozares sakārtošanai.

Puse no apbedīšanas nozares uzņēmumiem neuzrāda nekādus ieņēmumus, preses konferencē informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē pērn varētu būt vismaz 5,45 miljoni eiro, liecina VID veiktais aprēķins, kurā vērā ņemts mirušo cilvēku skaits valstī pērn, vidējās apbedīšanas pakalpojumu izmaksas, apbedīšanas izmaksu kopsumma, no kā atņem nozarē nodarbināto nodokļu maksātāju deklarēto apgrozījumu.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, 2014.gadā mirušo skaits Latvijā bija 28 466. Valstī vidējās apbedīšanas pakalpojumu izmaksas vienam iedzīvotājam ir ap 400 eiro. Sareizinot šos skaitļus, kopējā summa par pakalpojumiem būtu 11,38 miljoni eiro.

Taču nozarē nodarbināto nodokļu maksātāju deklarētais apgrozījums pērn bija 5,93 miljoni eiro. Tiesa, šāda summa ir norādīta, neņemot vērā divu apbedīšanas pakalpojumu nozarē nodarbināto finanšu rezultātus, jo viņi līdz 1.jūlijam vēl nav iesnieguši pārskatu par 2014.gadu, atzīmē VID ģenerāldirektore.

Ēnu ekonomikai šajā nozarē ir tendence pieaugt, secina Pētersone, norādot, ka 2013.gadā, kad mirušo skaits bija 28 691 un apbedīšanas izmaksu kopsummai bija jābūt 11,47 miljoni eiro, komersanti kopā bija deklarējuši 6,52 miljonus eiro. Tādējādi var teikt, ka ēnu ekonomikas īpatsvars 2013.gadā bija 4,95 miljoni eiro, kas ir par 9% mazāk nekā 2014.gadā, kad nedeklarēto līdzekļu summa pieaugusi par vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Apbedīšanas nozarē reģistrēto nodokļu maksātāju skaits līdz šī gada 4.jūnijam bija 260, no kuriem 182 bija juridiskas personas, bet 108 – fiziskas personas, no kurām 78 bija saimnieciskās darbības veicēji, bet 30 – individuālie komersanti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. VID spalvaiņa roka Atbildēt

  nesniedz līdz paradīzei un ellei.

 2. kā tad,lai tik zog un nemaksā nodokļus……

 3. Nu jau gan atraduši iestādi, no kā iekasēt nodokļus – no mirušām dvēselēm! Lieciet nu mirušos mierā, tā nauda jums ienākumus un labklājību nenesīs. Cilvēki, kuri palīdz citiem grūtā brīdī, nav nekādi biznesa, bet vairāk pienākuma cilvēki un labi, ka tādi ir. Sabiedrība jau tik tālu degradējusies, ka drīz sāks pieprasīt ” miršanas ” nodokli. Neaizmirsīsim arī par morāli, ka tikai kādā dzīves posmā esam nodokļu inspektori, tomēr visi esam arī mirstīgi cilvēki.

  • ne sabiedrība degradējusies, bet birokrātija neturas nekādos rāmjos.
   Tas naudiņš iekrīt tanī šķipeles vicinātāja kabatā, nevis birokrāta.
   Tas jau neganti kremt !

Draugiem Facebook Twitter Google+