×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

VID sāk īpašu akciju cīņā ar ēnu ekonomiku (4)

LETALETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) otrdien sāk pasaulē jau labi zināmu, taču Latvijā jaunu akciju, lai kopīgiem spēkiem ar sabiedrību cīnītos ar ēnu ekonomiku.

Kā norāda dienestā, ņemot vērā uzņēmumu vidū aktuālo tendenci ļaunprātīgi iejaukties kases aparātu darbībā, samazinot to ieņēmumu apmēru, no kura būtu godprātīgi maksājami nodokļi valsts budžetā, VID aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties cīņā ar šo nelikumīgo parādību un ēnu ekonomiku kopumā.

Sākot ar 24.novembri, VID klientu apkalpošanas centros visā Latvijā būs izvietotas īpašas kastes ar uzrakstu “Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim!”. Tās paredzētas, lai ikviens iedzīvotājs VID klientu apkalpošanas centrā varētu nodot čeku vai kvīti par jebkuru veikto pirkumu vai saņemto pakalpojumu.

Akcijā var piedalīties jebkurš čeks vai kvīts, kas izsniegta šā gada laikā.

Savukārt VID darbinieki regulāri apkopos iesniegtos čekus un kvītis, apzinās to izsniedzējus, salīdzinās ar savā rīcībā esošo informāciju par šiem uzņēmumiem un nepieciešamības gadījumā veiks atbilstošākos nodokļu uzraudzības vai kontroles pasākumus.

VID aicina ikvienu godprātīgu Latvijas iedzīvotāju atcerēties, ka “mēs katrs esam daļiņa no mūsu Latvijas, un stabilu un drošu valsts pamatu veido mūsu kopīgais godprātīgais darbs, pateicoties kam varam radīt, atbalstīt un pilnveidoties.”

“Tādēļ aicinām izmantot iespēju un pārbaudīt uzņēmēju godprātību, jo mūsu samaksātie nodokļi ir mūsu nākotne. Ja pieļausim, ka daļa negodprātīgu personu vai uzņēmēju atļausies nemaksāt nodokļus, tad mēs visi vēlamā apjomā un kvalitātē nesaņemsim sociālos, izglītības, drošības, veselības, sabiedrības aizsardzības un citus mums vitāli svarīgus un būtiskus pakalpojumus,” norāda dienestā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bt šaubos, vai VID zin visu to, kas VIDam būtu jāzina pat Rīgā. Nesen Ķengaragā paskastītēs bija iemestas reklāmiņas, kādos datumos un uz kura stūra pārmaiņus darbosies kāds itkā ceļojošs cirks, un ka biļetes varēs iegādāties tikai turpat cirka kasē. Un tas cirks arī jau sācis trokšņot, vispirms netālu no veikala Dole, aiz Statoila DUSa, tad būšot tuvumā citā vietā.

  2. Nevienam VID vārdam neticu. Viņi spējīgi “apkarot”nabagus par vienu latu, bet plaša mēroga kases aparātu sagrozīšanu – nekad, aplokšņu algas – nekad, slēptas preces noliktavā, angāros – nekad. VIDa kontrolieriem arī patīk zaļās “vai citas krāsas banknotes.

  3. latvietis parastais Atbildēt

    kārtejā izrādišanās akcija, kur kādu par biedinājumu citiem izķidās , kamer pārejos pat necentisies aiztikt. tiko bistro fricis nodemonstreja ka pat 2 reiz pašiem sevi nostučijot ka nemaksā nodokļus, vienalga nekas nenotiek

  4. Būtu jauki, ja VID izplatītu adrešu sarakstu, kur Rīgā atrodas katra rajona filiāle, lai varam piedalīties. Latvietim parastajam, kam nav nekāda sakara ar VID, šīs adreses noteikti nav zināmas.

Draugiem Facebook Twitter Google+