Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
17. jūnijs, 2015
Drukāt

VID situāciju tirgū dēvē par skumju; vairāk nekā 80% gadījumu konstatē pārkāpumus

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pārbaudēs Latvijas tirgos šogad vairāk nekā 80% gadījumu konstatējis pārkāpumus, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

“Situācija tirgū ir diezgan skumja. Pagājušajā gadā visā Latvijā tirgos VID veica gandrīz tūkstoti pārbaužu un 94% gadījumu mēs konstatējām pārkāpumus,” teica Pelēkā.

Viņa norādīja, ka šogad vēl pārbaužu skaits ir neliels, jo sezona ir tikai sākusies. “Ir nepilnas 100 pārbaudes un jau atkal vairāk nekā 80% gadījumu tiek konstatēti pārkāpumi,” atzina VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā.

Pelēkā klāstīja, ka galvenokārt pārkāpumi ir saistīti ar kases aparātu nelietošanu, nav attaisnojuma dokumenti un preču izcelsmes dokumenti.

Viņa stāstīja, ka piemēram, pēdējās dienās VID veica pārbaudes Rīgas centrāltirgū un atkal nācās konfiscēt produkciju, ko vēlāk VID nodod zooloģiskajam dārzam.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka VID arī šogad pievērsīs pastiprinātu uzmanību situācijai Latvijas tirgos un nakts tirdzniecības vietās.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+