×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

VID skaidro, kāpēc nolemts apturēt “ss.lv” darbību (21)

Foto LETAFoto LETA

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine (no kreisās) un Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla “ss.lv” darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem, šodien preses brīfingā skaidroja VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.

Kārliņa-Ādmine norādīja, ka VID, analizējot ar e-komerciju saistītos riskus, konstatēja, ka, izmantojot šo interneta vietni, notiek ne tikai legāla uzņēmējdarbība, bet ir daļa cilvēku, kas nereģistrē savu saimniecisko darbību un nodarbojas ar auto tirdzniecību.

VID identificējis vairākas shēmas kā portālā “ss.lv” tiek veikta auto tirdzniecība, nemaksājot nodokļus un arī izkrāpjot pievienotās vērtības nodokļa atmaksu no valsts. Piemēram, vienā no lielākajām shēmām identificētas aptuveni 700 automašīnu pārdošanas, kas nodokļu jomā radījušas zaudējumus aptuveni 500 000 eiro apmērā.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore norādīja, ka saskaņā ar likumu VID aicina sludinājumu portālus sniegt informāciju par šādiem autotransporta tirgotājiem. Lielākā daļa šo portālu informāciju sniedz, bet “ss.lv” atteicās to darīt. Tāpēc nācies slēgt portāla darbību, sacīja Kārkliņa-Ādmine.

VID apturējis SIA “Internet” saimniecisko darbību, jo šis uzņēmums esot “ss.lv” domēna lietotājs un savu saimniecisko darbību veicot šajā vietnē. SIA “Internet” vairs nav tiesības piedāvāt savus pakalpojumus jebkurā vietnē vai domēnā. Patlaban VID veic pārrunas ar SIA “Internet” pārstāvjiem, izskaidrojot iemeslus, kādēļ apturēta saimnieciskā darbība un aicinājis tos novērst. Tiklīdz komersants to izdarīs, saimnieciskā darbība tikšot atjaunota.

Kā norādīja Kārkliņa-Ādmine, patlaban “ss.lv” vēl darbojas, jo pēc lēmuma par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu Augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētāja – Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa – pašu domēnu slēdz piecu darbadienu laikā.

VID pārstāve norādīja, ka SIA “Internet” 2017.gadā izsūtītas četras brīdinājumu vēstules ar aicinājumu sniegt VID pieprasīto informāciju, tāpat notikušas divas tikšanās, kurās uzņēmuma pārstāvji atteicās sadarboties. Komersants ignorējis arī piespriestos administratīvos sodus.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes Elektroniskās komercijas kontroles un analīzes daļas vadītājs Arnis Lībenzons skaidroja, ka saimnieciskā darbība tika apturēta SIA “Internet”, jo tieši šis uzņēmums veic saimniecisko darbību portālā “ss.lv”. Jau pēc VID lēmuma “Internet” pārreģistrējis portālā kontaktus, norādot, ka saimniecisko darbību tajā veic SIA “SS”. Kārkliņa-Ādmine sacīja, ka jebkurā gadījumā, ja uzņēmums līdz pirmdienai nesāks sadarboties, portāla darbība tiks bloķēta,

Kārkliņa-Ādmine piebilda, ka VID mērķis nav apturēt veiksmīgi strādājošu uzņēmumu, tāpēc cer, ka “Internet” novērsīs pārkāpumus un sāks sadarboties. “Pēdējā tikšanās ar uzņēmuma īpašniekiem notika vēl šorīt un viņi solīja apdomāt savu rīcību,” sacīja Kārkliņa-Ādmine, piebilstot, ka tad, ja uzņēmums sadarbosies, tad VID atjaunos saimniecisko darbību, ja ne – tad viss risināsies tiesas ceļā un tajā laikā portāla darbība būs apturēta.

Portāls “ss.lv” un “Internet” ir nonācis arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) redzeslokā. PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa žurnālistiem sacīja, ka pašlaik PTAC ir saņēmis gandrīz 100 sūdzības par “ss.lv” darbību. Būtiskākās problēmas, par ko sūdzas patērētāji, ir apmaksāto sludinājumu dzēšana bez paskaidrojumiem par iemeslu, neskaidra sludinājumu cenas norādīšana, kā arī saziņas nenodrošināšana ar patērētāju. Pašlaik PTAC veic lietas izpēti par negodīgas komercprakses īstenošanu.

Vītoliņa piebilda, ka patlaban, kad “Internet” saimnieciskā darbība ir apturēta, PTAC vairs nevar ietekmēt patērētāju tiesību ievērošanu, tāpēc aicināja šobrīd klientiem neizvietot sludinājumus portālā “ss.lv” un neiemaksāt uzņēmumam naudu.

Kā ziņots, VID apturējis ar Latvijas lielākā sludinājumu portāla “ss.lv” īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA “Internet” saimniecisko darbību, liecina “Firmas.lv” informācija. Portāla “ss.lv” darbība pagaidām nav apturēta.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Internet” 1.augustā ir izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistra un uzņēmuma saimnieciskā darbība kopš 1.augusta ir apturēta saskaņā ar VID lēmumu. VID iepriekš skaidroja, ka viens no galvenajiem iemesliem šādam solim ir daudzās patērētāju sūdzības, ko par portāla rīcību kopš 2016.gada lielā apjomā saņēma Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kā arī “Internet” īpašnieku nevēlēšanās sadarboties konstatētu pārkāpumu novēršanā.

Kā liecina informācija portālā “ss.lv”, autortiesības uz portālu pieder SIA “SS”.

Augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētāja, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļas (NIC) dati liecina, ka domēna vārda “ss.lv” lietotājs ir SIA “SS”. Savukārt domēna vārda reģistrētājs jeb persona, kas noslēgusi līgumu ar reģistra turētāju un kas sniedz domēna vārdu reģistrācijas starpniekpakalpojumus, reģistrējot domēna vārdus kā pilnvarotā persona savu klientu vārdā, ir SIA “Internet”.

Kā novēroja aģentūra LETA, portāls “ss.lv” ceturtdienas vidū darbojas.

“Firmas.lv” datu bāzē nekādi ierobežojumi SIA “SS” darbībai nav reģistrēti.

Kā liecina “firmas.lv” dati, SIA “SS” pieder Jurim Līnim un Andrejam Kivackim vienādās daļās, savukārt SIA “Internet” īpašnieki ir Līnis (50%), Andrejs Kivackis (25%) un Sergejs Kivackis (25%).

SIA “SS” apgrozījums pērn bija 5,5 miljoni eiro, bet peļņa 4,1 miljons eiro. SIA “Internet” apgrozījums pērn bija 1,2 miljoni eiro, bet peļņa 227 917 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, pērn “Internet” nodokļos valsts budžetam kopumā samaksāja 229 740 eiro, savukārt “SS” pērn nodokļos samaksāja 1,922 miljonus eiro, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklī 309 550 eiro.

Kā liecina informācija VID mājaslapā, patlaban ne “Internet”, ne “SS” nav nodokļu parādu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Saeima 2016.gada 23.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu piešķirt VID tiesības bloķēt piekļuvi negodprātīgām tīmekļa vietnēm. Šīs pilnvaras paredzētas Saeimas pieņemtajos grozījumos likumā par VID, par nodokļiem un nodevām un Elektronisko sakaru likumā.

Grozījumi likumos nosaka gadījumus, kādos VID pieņems lēmumu par domēna vārda atslēgšanu, tāpat noteikta kārtība, kādā tiek atjaunota tīmekļa vietnes darbība, kā arī noteikti gadījumi un kārtība, kādā tiek noteikts domēna “.lv” pārreģistrācijas aizliegums. Tas attieksies uz Latvijā reģistrētajām interneta mājaslapām. Domēna vārda atslēgšana paredzēta normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos, piemēram, tīmekļa vietne tiek izmantota nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanai, kuras rezultātā nodokļu maksātājam rodas nodokļu saistības Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Kopš kura laika un kurā ES valstī ir jāmaksā PVN nodolis par nolietotām sūdainām automašīnām….Kaut kāds murgs!!! Pieminat manus vārdus -drīz VIDs ķers Jūs uz ielas un ņems naudu nost. Partiju bosiem saeimā pietrūkst nauda ikriem uz sviestmaizes!!!

 2. Tad lai VIDs taisa kontrolpirkumus un tos briesmīgos ļaunos shēmotajus pieķer – sludinājumos taču kontakti ir.
  Liekas, ka VIDs jau vairs neredz atšķirību kas ir noticis darījums un kas – vien sludinājumā pausta vēlme ko pirkt vai pārdot. Pēc izteikta piedāvājuma (kas ir sludinājums, būtībā) nevar rēķināt nodokļus! Darījumi taču var notikt pavisam par citām summām, kā sludinājumā, vai nenotikt vispār.

 3. Malači.Turpiniet.

 4. Vai tad ss.lv pārdeva tās mašīnas un nesamaksāja nodokļus? :)) Izklausās, ka nē, bet VID-am slinkums pašam ķert vainīgo autotirgotāju – ko ar policijas atbalstu varētu izdarīt pilnīgi likumīgi. Prasība ss.lv kļūt par stukaču gan man šķiet maksimāli neētiska un nelikumīga: vai tad kādai iestādei ir tiesības piespraust pie vārtiem savu klientu sarakstu? :DD

  P.S. Dāmītei derētu padomāt ne tikai par pašas profesionalitāti, bet arī par savu vizuālo tēlu un komunikāciju. Patreiz tas neiedveš uzticību; drīzāk atbaida. Atgādina čūsku.

 5. SS.lv domēnu slēdza, taču .com pievērt rokas par īsām.

  Lēmums bezjēdzīgs jo SS-ka darbojās kā ziņojumu dēlis, kur savus sludinājumus var piespraust jebkurš. Drīzāk PTAC varēja kontrolēt sludinājumu cenas un klientu atbalstu šajā portālā. Cik nojaušams no klientu teiktā, ar to tiešām esot bijušas problēmas.

 6. Tiem jau nekad naudas nepietiks rīklu rāvēji.kas gribēs tas tāpat tirgos kā tirgojis un izdomas savādāk kā apiet Latvijas super mazos nodokļus.Un valsts tāpat paliks bez kapeikas kas trūkst naudiņas lai parāsa Eiropai gan jau iedod.

 7. un lai no televizijas un radio pazustu visas reklamas jus ..

 8. Stulbuma valsts – tad jau jānoplēš sludinājuma dēļi ( pārdod vistiņu, nopirkšu bluspulveri…. ). Ja strādātu nopietni – lai skaitta tās firmas un īpašniekus ar miljoniem nodokļu parādiem – bet nekā – tur vistiņas un bluspulvera sludinājums svarīgāks…

 9. Turlavas tarotājs Atbildēt

  Redz, kā pareizās shēmas nemitīgi aptur nepareizās shēmas!
  Jo LV ir TIESISKA valsts.

 10. rīt varētu slēgt bankomātus :-O

 11. Lai VID aptur nelegālo tirdzniecību ,kas plaukst no 90-jiem,pat paša VID telpās tirgotāji valkājas ar somām, slimnīcas,skolas,bērnudārzi,pašvaldības!Lai ierobežo interneta vietņu tirgotavas, kur TĀDI tūkstoši nāk iekšā un netiek aplikti ar nodokļiem,piedevām tiek radīta konkurence legālajam biznesam ,kas maksā algas,īres utt.
  TO lūk neredz neviens!!!

 12. Pēdējā laikā ļoti augusi maksa par sludinājumu ievietošanu.

 13. Nu protams-stukačus vajag. kas ko nopircis un pārdevis, VIDs dosies ciemos pieprasīt savu daļu.Viņam tak zaudējumi esot. taisni jāsmejas-kādi zaudējumi no tā viņam rodas,jāsaka pareizāk-nenogrābtā nauda,kas gar degunu aizgājusi .Rīkļurāvēji!!!

 14. Esmu neapmierināts ar ss.lv pakalpojumu un mani it nemaz nepārsteidz šāds scenārijs!!

 15. Tad apturiet nodaļu tikai par transportlīdzekļiem…sviest kautkāds..

 16. principā vid aplaupa iedzivotājus Atbildēt

  kuri ir jau samaksājuši un izvietojuši sludinājumus. pateretāju aizstāvji vairs neko nevar darit jo uzņemuma darbiba aptureta un klientu nauda līgani ar vid laipnu atbalstu aipeld komersantu kabatās. pat valstij tā nauda netiks jo nav uzņemumam nodokļu parādu, konti netiek bloķēti….. gandiz vai izskatās ka vid palidz uzņemumam tikt galā ar peteretāju aizsardzibas kantora uzbrukumiem

 17. Urrā! Varēšu pārdot savu veco automašīnu piespraužot sludinājumu pie ielas stūra! Bet uzpirktais VID varēs klanīties PVN izkrāpēju, kuri sponsorē noziedzīgās partijas, priekšās un auklēties ar GAn-BEI veidojumiem. Apsveicu! Beidzot valstī būs kārtība.

 18. banānijas tiesiskais nihilisms ? Atbildēt

  VID nelikumīgi SPIEŽ izpaust klientu datus !!!
  Likumīgi ir : ierosināt krimināllietu, tad POLICIJA krimināllietas ietvaros oficiāli pieprasa un saņem vajadzīgos datus.
  Te padara par stukaču voluntāri un visus !
  Sludinājumu dzēšana jau notiek visādu vidu spiediena rezultātā…
  .
  Aptrūkst naudas birokrātijas eiroalgām ???

  • Ko jūs, nelieši, līksmojat par nodokļu nemaksātājiem?
   Pēc tam paši bļaustaties par zemajām algām un pensijām.
   Nodokļu nemaksātājiem prevencijas nolūkos vajadzētu uztaisīt vairākas paraugprāvas un viņus notiesāt!

 19. Vai VID neredz tās shēmas, kur SIA apzināti sataisa nodokļu parādus, pārreģistrē juridisko adresi, pārdod to baltkrievam vai ukrainim, tad ātri tiek izmests no PVN, tad apturēta saimnieciskā darbība, tad uzņēmums likvidēts un pāris simti eiro nodokļu parāds dzēsts. Kā tad, ukrainis nopirka uzņēmumu ar parādiem, lai tos nomaksātu un darbību izbeigtu.
  Domāju, tādas darbības ne bez VID atbalsta notiek.
  Ak, jā, bet uzņēmums turpina darboties, tik jau ar citu nosaukumu un pārmaksātiem nodokļiem.
  Bet dzenāsim ss tirgotājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+