Latvijā
Sabiedrība

VID sodījis vairākas amatpersonas, arī Ušakovu un Vaškeviču3


Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs
Foto – LETA/Evija Trifanova

Par valsts amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas kārtības neievērošanu Valsts ieņēmumu dienests (VID) sodījis Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (S), Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu (KPV), bijušo VID Muitas kriminālpārvaldes vadītāju, Finanšu ministrijas vecāko ekspertu Vladimiru Vaškeviču un bijušo Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu, liecina informācija VID mājaslapā.

VID Ušakovam piemērojis 150 eiro sodu – Rīgas mērs savā amatpersonas deklarācijā nav norādījis pilnīgu informāciju par nekustamajiem īpašumiem un gūtajiem ienākumiem. Pārkāpums izdarīts pērn aprīlī un VID lēmums stājies spēkā šā gada 15.janvārī.

Kaimiņš sodīts ar 25 eiro soda naudu – par informācijas par parādsaistību un veikto darījumu nenorādīšanu deklarācijā.

Vaškevičam piemērota 350 eiro soda nauda par 2015.gada valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

Loginovs sodīts ar 50 eiro lielu naudas sodu, kas viņam piemērots par to, ka savā valsts amatpersonas deklarācijā Loginovs nav norādījis informāciju par kādu darījumu un aizdevumu, kuru summa pārsniedz 20 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas.

Saistītie raksti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš saņēmis VID mutvārdu aizrādījumu, jo noteiktajā kārtībā VID nav iesniedzis valsts amatpersonu sarakstu un tā grozījumus.

Informācija VID mājaslapā liecina, ka 100 eiro sods piemērots arī Rīgas domes deputātam Vadimam Jerošenko – par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

LA.lv