Praktiski
Manas tiesības

VID sola nepalielināt naudassodu par deklarāciju laicīgu neiesniegšanu 0

Foto-Fotolia

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka pretēji publiskajā telpā izskanējušajai informācijai nav paredzēts paaugstināt naudassodu par nodokļu un informatīvo deklarāciju iesniegšanas termiņa neievērošanu vai neiesniegšanu. Patiesībā naudassodu paredzēts diferencēt un pat noteikt samērīgāku – atkarībā no kavēto dienu skaita.

Svarīgākās likuma grozījumos paredzētās izmaiņas ir saistītas ar to, ka turpmāk protokolu–lēmumu par nodokļu un informatīvo deklarāciju iesniegšanas termiņa neievērošanu vai neiesniegšanu automātiski ģenerēs Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskā informācijas sistēma, un nodokļu maksātājam tiks piemērota administratīvā atbildība bez viņa klātbūtnes. Par šo protokolu-lēmumu VID triju darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas paziņos nodokļu maksātājam, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Jaunais regulējums nosaka – fiksējot VID informācijas sistēmā administratīvo pārkāpumu saistībā ar deklarāciju iesniegšanas termiņa neievērošanu un neiesniegšanu, nodokļu maksātājam tiks uzlikts konkrētajam administratīvajam pārkāpumam paredzētais minimālais naudassods. Šāds risinājums padarīs administratīvā soda piemērošanas procesu daudz vienkāršāku, ļaus izvairīties no atšķirīgas attieksmes, kā arī piemērot atbildību visiem nodokļu maksātājiem, kuri neievēro deklarāciju iesniegšanas termiņus vai izvairās no to iesniegšanas vispār.

Dažos gadījumos sods būšot pat mazāks nekā līdz šim. Piemēram, līdz šim par nodokļu deklarācijas iesniegšanas termiņa kavējumu vairāk par 30 kalendāra dienām varēja uzlikt sodu no 281 līdz 700 eiro. Turpmāk par termiņa kavējumu no 21 līdz 30 kalendāra dienām paredzēts sods 151 eiro, bet vairāk par 30 kalendāra dienām – 281 eiro (kas pielīdzināms deklarācijas neiesniegšanas pārkāpumam).

UZZIŅA

Grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, kā arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kur paredzētas konkrētas izmaiņas līdzšinējo naudasodu piemērošanā, gan vēl oficiāli nav stājušies spēkā.

SVARĪGI

• Ņemot vērā “Konsultē vispirms” principu, piecas dienas pirms deklarācijas iesniegšanas termiņa VID EDS nosūtīs nodokļu maksātājam atgādinājumu, ka drīzumā tas jāizdara, vienlaikus informējot par iespējamo administratīvo atbildību, ja deklarācijas iesniegšanas termiņš netiks ievērots.

• Arī turpmāk nodokļu maksātājam būs tiesības pārsūdzēt VID ģenerāldirektoram lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības, ja deklarācijas iesniegšanas termiņa kavējumam ir attaisnojoši iemesli. Tad sūdzībai būs jāpievieno kavējošo iemeslu pamatojoši dokumenti (piemēram, darbnespējas lapa, izraksts no slimnīcas u.c.).

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas