Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
11. augusts, 2014
Drukāt

VID sola palīdzēt Krievijas embargo dēļ cietušajiem uzņēmumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) palīdzēs Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem risināt nodokļu samaksas jautājumus, informē VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Viņa klāsta, ka VID aktīvi iesaistījies darbā pie steidzamiem normatīvo aktu grozījumiem, kuru mērķis ir palīdzēt uzņēmējiem vieglāk pārvarēt neplānotās ekonomiskās grūtības.

Tāpat VID aicina uzņēmējus, kas saskaras ar pārejošām grūtībām nodokļu samaksā vai apgrozījumu kritumu, savlaicīgi vērsties VID un izmantot jau esošos instrumentus, kas ļauj samazināt vai pagarināt nodokļu samaksu.

“Solidarizējoties ar Latvijas nodokļu maksātājiem – uzņēmumiem, kuriem Krievijas pārtikas embargo rezultātā radušās problēmas, VID nodrošinās prioritāru pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) pārmaksu izvērtēšanu un atmaksu, kā arī veiks citus nepieciešamos atbalstošos pasākumus normatīvo aktu ietvaros,” norāda Augstkalne-Jaunbērziņa.

Pēc viņas teiktā, VID Krievijas sankciju dēļ cietušajiem nodokļu maksātājiem arī paātrinātā kārtībā izskatīs iesniegumus par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu piešķiršanu, par UIN avansa apmēra koriģēšanu, par labprātīgu parāda samaksu un citus nepieciešamos atbalsta pasākumus.

Problēmu un neskaidrību gadījumā uzņēmumi aicināti sazināties ar VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā Artu Segliņu, zvanot pa tālruni 67121000 vai sūtot e-pastu uz adresi “arta.seglina@vid.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+