Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
11. augusts, 2014
Drukāt

VID sola palīdzēt Krievijas embargo dēļ cietušajiem uzņēmumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) palīdzēs Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem risināt nodokļu samaksas jautājumus, informē VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Viņa klāsta, ka VID aktīvi iesaistījies darbā pie steidzamiem normatīvo aktu grozījumiem, kuru mērķis ir palīdzēt uzņēmējiem vieglāk pārvarēt neplānotās ekonomiskās grūtības.

Tāpat VID aicina uzņēmējus, kas saskaras ar pārejošām grūtībām nodokļu samaksā vai apgrozījumu kritumu, savlaicīgi vērsties VID un izmantot jau esošos instrumentus, kas ļauj samazināt vai pagarināt nodokļu samaksu.

“Solidarizējoties ar Latvijas nodokļu maksātājiem – uzņēmumiem, kuriem Krievijas pārtikas embargo rezultātā radušās problēmas, VID nodrošinās prioritāru pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) pārmaksu izvērtēšanu un atmaksu, kā arī veiks citus nepieciešamos atbalstošos pasākumus normatīvo aktu ietvaros,” norāda Augstkalne-Jaunbērziņa.

Pēc viņas teiktā, VID Krievijas sankciju dēļ cietušajiem nodokļu maksātājiem arī paātrinātā kārtībā izskatīs iesniegumus par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu piešķiršanu, par UIN avansa apmēra koriģēšanu, par labprātīgu parāda samaksu un citus nepieciešamos atbalsta pasākumus.

Problēmu un neskaidrību gadījumā uzņēmumi aicināti sazināties ar VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā Artu Segliņu, zvanot pa tālruni 67121000 vai sūtot e-pastu uz adresi “arta.seglina@vid.gov.lv”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+