Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
31. augusts, 2016
Drukāt

VID vadītāja amatam nav neviena kandidāta no valsts pārvaldes (2)

Foto LETAFoto LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pagaidām nedomā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam virzīt kādu ekspertu no valsts pārvaldes.

Ministre stāstīja, ka jaunā VID vadītāja meklējumos viņa centīsies aktīvāk uzrunāt uzņēmēju organizācijas, lai tās apzinātu iespējamos VID vadītāja amata pretendentus un tos virzītu. Ministre pozitīvi vērtē arī personāla atlases kompānijas piesaisti VID vadītāja amata kandidātu meklēšanā.

Vaicāta, vai finanšu ministre mudinās pieteikties amata konkursā arī kādu no valsts pārvaldes, Reizniece-Ozola uzsvēra, ka šādu iespēju vēl nav apsvērusi, bet, ņemot vērā pieredzi ar Valsts vides dienesta vadītājas Ingas Koļegovas virzīšanu uz VID vadītāja amatu, ministre būs piesardzīga nākamā VID vadītāja meklējumos starp valsts amatpersonām.

“Katrā ziņā patlaban man nav neviena kandidāta no valsts pārvaldes, kas šķistu šim amatam atbilstošs un kas paustu gatavību šos pienākumus uzņemties,” piebilda Reizniece-Ozola.

Finanšu ministres rīcībā patlaban nav arī informācijas, ka uz VID vadītāja amatu varētu pieteikties kāds nozares eksperts no privātā sektora. Taču ministre ir pārliecināta, ka valdības lēmums paaugstināt VID vadītāja atalgojumu varētu pamudināt privātajā sektorā strādājošos pieteikties amata konkursā.

Reizniece-Ozola informēja, ka jaunais VID vadītājs varētu būt zināms līdz šā gada novembrim. “Plānots, ka līdz septembra beigām norisināsies pieteikšanās VID vadītāja amata konkursam, bet līdz oktobra otrajai pusei strādās konkursa komisija. Ja konkurss būs veiksmīgs, tad novembrī varētu būt zināms jaunais VID vadītājs,” prognozēja finanšu ministre.

Kā ziņots, pēc VID ģenerāldirektora amata kandidātes Ingas Koļegovas atteikšanās pretendēt uz atbildīgo amatu nolemts rīkot atkārtotu konkursu. Lai izraudzītos piemērotāko kandidātu, paredzēts piesaistīt personāla atlases kompānijas ekspertus.

Valdošās koalīcijas partijas šonedēļ vienojās, ka tiks palielināts VID vadītāja atalgojums – līdz 4030 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma. Patlaban VID vadītāja alga ir starp 2000 un 3000 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāiet pašai.

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+