Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Aviokompānijām būs jāziņo viss, ko tās zina par pasažieriem (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā cīņai pret terorismu plāno ieviest aviopasažieru datu reģistru. Aviokompānijām būs jāsniedz visa informācija, kas tām zināma par pasažieriem. Sākot ar vārdu, adresi, kontaktinformāciju, ziņām par reisu un sēdvietas numuru, beidzot ar bagāžas skaitu un svaru. Tāpat būs jāsniedz informācija par biļešu apmaksu, kas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) dos iespēju pārbaudīt, vai pasažieris nedzīvo pāri saviem ienākumiem, vēstīja LNT ziņas.

Valdība šonedēļ bez diskusijām apstiprinājusi Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumu, kurš vēl jāapstiprina Saeimā.

Likums paredz, ka aviokompānijām pasažieru datu reģistrā, ko pārraudzīs Drošības policija (DP) , būs jāsniedz visa informācija, kas tām zināma par pasažieriem. Datubāze būs pieejama vairākām valsts iestādēm, piemēram, policijai, robežsardzei, Satversmes aizsardzības birojam (SAB) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Pasažieru datus glabās piecus gadus.

LNT norāda, ka pasažieru datu reģistra ieviešana tiek vērtēta pretrunīgi. Eiropas Cilvēktiesību tiesa ECT) ir saņēmusi sūdzības, ka šāds reģistrs ir pretrunā ar pamattiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Datu reģistrs ir domāts cīņai pret iespējamo terorismu. Kāds sakars ar to ir VID un vēl vienai otrai institūcijai? Varbūt kāds var pateikt cik iestādēm ir operatīvās darbības pilnvaras? Un VID jau nu nevajadzētu “cīnīties ar terorismu”. Taču Latvijā viss ir iespējams.

  2. tizlie purni (VID)lai ķerās pie deputātiem un skatās vai nedzīvo pāri saviem līdzekļiem idiotu zeme

  3. Vai driz nevajadzes sniegt informaciju cik daudz/cik reizes katrs kartojas WC pa “lielam”, lai varetu spriest cik daudz katrs ed- un vai tas nav pari lidzekliem-??? Chok-chok…bum-bum…Latvijas valdiba

  4. VID un Drošības policijas pārkāpj jebkuru robežu- jebkuram, kurš nav noziedznieks, ir tiesības lidot , kur tam jālido un ne VID, ne DP par to, kamdēļ lido un par ko lido, ja tas nav pretlikumīgi, nekādas daļas.izskatās, ka drīz DP un VID pieprasīs un vāks informāciju, kurš ar ko guļ, par ko un vai tā nav terorisma atbalstīšana… ..

  5. .. jus kapec neparbauda miljonarus kur naudu sazagusi

  6. ak..,itkaa tas ko ipasi mainitu,darbiibas imitacija.Piem.man vairumu lidm.bilesu nopeerk beerni.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+