×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

VID veicis vērienīgas kratīšanas; izdevies apturēt noziedzīga grupējuma darbību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji, veicot vairāk nekā 17 kratīšanas Rīgā un citos Latvijas novados, apturēja kādas organizētas personu grupas darbību. Personas nodarbojās ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētām ir atzītas sešas personas, informēja VID.

Organizētu personu grup 2016.gada laikā veica fiktīvu darījumu ķēdes, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un legalizētu noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus.

Šī gada septembrī VID Finanšu policijas pārvalde uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 218.panta trešo daļu un 195.panta trešo daļu. Šī gada novembrī finanšu policijas izmeklētāji pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros noziedzīgās shēmas dalībnieku dzīvesvietās, transportlīdzekļos, birojos veica 17 kratīšanas Rīgā un Rīgas, Limbažu, Jēkabpils rajonos. Kratīšanu laikā organizētā grupējuma dalībnieks veica pretdarbību, mēģinot iznīcināt pierādījumus, taču pateicoties izmeklētāju profesionalitātei, pretdarbība tika novērsta un pierādījumi netika iznīcināti.

Pašlaik, veicot kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanu, ir noskaidrots, ka fiktīvo darījumu ķēdē tika iesaistīti aptuveni 30 gan reāli strādājoši, gan fiktīvi uzņēmumi. Grupējuma kodolu veidoja trīs personas, kas veica reālu uzņēmējdarbību, ievedot Latvijā no tuvējām Eiropas savienības valstīm (Lietuvas un Igaunijas) preces, kuras realizēja Latvijā.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas piecas personas un četras no tām tika nogādātas īslaicīgas aizturēšanas birojā. Šobrīd minētajā kriminālprocesā sešas personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs vēl tiek precizēts.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kāds sakars ir attēlā redzamajām kurināmā granulām ar minēto grupējumu?
    Beidzamā laikā izteikti ir dažādu neatbilstību bāšana kopējā maisā, samaisīšana un kaut kāda vidējā aritmētiskā noteikšana pēc tikai autoriem zināmiem principiem, turpinot zombēt vēl atlikušos lumpeņus, kam ierobežota analītiskā domāšana un primitīvu priekštatu iedēstīšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+