Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
19. novembris, 2015
Drukāt

Videi draudzīgākie lauksaimnieki – somu pāris

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Somu pāris Markus Ērola un Minna Saki-Ērola ir kļuvuši par Pasaules dabas fonda konkursa “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015” uzvarētājiem.

“Uzvara reģiona līmenī ir fantastiska! Tā dod mums spēku turpināt savu darbu un dalīties pozitīvajā pieredzē ar citiem. Galu galā sadarbība un pozitīva attieksme ir galvenās lietas, kas nepieciešamas, lai lauksaimniecība kļūtu ilgtspējīga,” saka Markus Ērola.

Markus Ērola un Minna Saki-Ērola kopš 1990. gada saimnieko 340 hektāru lielā bioloģiskajā saimniecībā, kurā tiek audzēta labība. Abi vienmēr ir interesējušies par videi un Baltijas jūrai draudzīgu lauksaimniecību. 2010. gadā pāris uzsāka bioloģisko lauksaimniecību. Saimniecībā tiek audzēti dažādi graudaugi, uzturēti zālāji, kā arī veidotas buferzonas augu barības vielu noplūdes samazināšanai.

“Vissvarīgākais vides aizsardzībā ir holistisks skatījums, tādēļ katrā darbā, ko veicam savā saimniecībā, mēs ņemam vērā apkārtējās vides aspektus. Dabai draudzīgā lauksaimniecība ir arī mūsu lielākais trumpis, kad runa ir par mūsu produktu pārdošanu,” saka Markus Ērola.

Precīzās lauksaimniecības metodes veido saimniekošanas pamatu fermā Knehtilā. Tehnoloģiju izmantošana augsnes analīzei, kā arī pielāgotu instrumentu izmantošana ne tikai uzlabo vides stāvokli, bet arī sniedz optimālu ražu un ir palielinājusi saimniecības ienākumus.

Latviju šogad pārstāvēja z/s “Vecsiljāņi”, kur saimnieko Juris Sprukulis. Arī saimniecība “Vecsiljāņi” lieliski demonstrē, ka videi draudzīga ražošana iet roku rokā ar efektivitāti.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+