Foto – LETA

Vidējā alga sasniegusi pirmskrīzes līmeni 0

Šā gada trešajā ceturksnī bruto darba samaksa pieauga līdz 484 latiem, kas atbilst vidējam algu līmenim pirms krīzes 2008.gadā, biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) Ekonomiskās attīstības un darba tirgus prognozēšanas nodaļas eksperte Vita Skuja.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka šā gada trešajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 484 lati un, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, tā pieauga par 3,6% jeb 17 latiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Skuja atzina, ka, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, darba samaksa pieauga par 3,6%. Šāds pieauguma temps bija arī šā gada pirmajos divos ceturkšņos. “Bruto darba samaksa straujāk pieauga sabiedriskajā sektorā (par 5,1%), tomēr jāņem vērā, ka krīzes laikā lielāks algu samazinājums bija tieši sabiedriskajā sektorā,” piebilda EM eksperte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa sacīja, ka līdzīgi kā iepriekš, darba samaksas dinamika tautsaimniecības nozarēs ir atšķirīga. Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, straujākais darba samaksas pieaugums bija vērojams transporta nozarē, valsts pārvaldē un aizsardzībā un operācijās ar nekustamo īpašumu. Darba samaksa nedaudz pieauga arī finanšu un apdrošināšanas darbībās, kur ir augstākā darba samaksa valstī (987 lati), tomēr kopš gada sākuma šajā nozarē darba alga samazinās. Darba algas nedaudz samazinājās informācijas un komunikāciju pakalpojumos un administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā.

Latvijas galvenajā eksporta nozarē apstrādes rūpniecībā šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, darba samaksa pieauga par 4,8%. Straujāks darba samaksas kāpums bija vērojams metālu ražošanā (par 18%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 14,1%) un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā (par 13,8%). Darba samaksa samazinājās automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā, citu pārtikas produktu ražošanā, kā arī apģērbu ražošanā.

“Ņemot vērā turpmāk prognozēto darbaspēka iztrūkumu, darba samaksa atsevišķās nozarēs varētu pieaugt, tomēr straujš darba samaksa kāpums nav gaidāms,” prognozēja Skuja.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.