×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Vidējā pensija pērn augusi gandrīz par 28 eiro (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā gadā vidējā jaunpiešķirtā vecuma pensija bija 306,81 eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gadu, ir pieaugums par 27,84 eiro, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrija (LM), analizējot datus par pensijām.

Pensiju piešķir un aprēķina katram cilvēkam individuāli. Lai to izdarītu, pamatā izmanto pensijas sākuma kapitālu, pensijas kapitālu, kā arī pensionēšanās vecumu, skaidroja ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Lai arī valstī noteiktais pensionēšanās vecums katru gadu palielinās par trim mēnešiem – šogad tas ir 62 gadi un 9 mēneši -, vairākām pensionāru kategorijām pastāv iespēja ātrāk doties pensijā. Vidējais faktiskais pensionēšanās vecums 2015.gadā vīriešiem bija 61,60 gadi un sievietēm 61,46 gadi.

Saistībā ar to, ka Latvijas pensiju sistēma paredz vairākas personu kategorijas, kas var doties pensijā ātrāk – pirms 62 gadiem un deviņiem mēnešiem -, piemēram, daudzbērnu vecāki, politiski represētās personas, 2015.gadā šo iespēju izmantoja 29,4% no pensionāriem. No tiem 3,3 tūkstoši pieprasīja vecuma pensiju priekšlaicīgi.

Vienlaikus LM uzsver, ka kopš 2013.gada samazinās minimālo pensiju īpatsvars jaunpiešķirto pensiju skaitā. Pagājušajā gadā no jaunpiešķirtajām pensijām 10,9% bija minimālā apmērā.

Cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, aprēķinot pensijas sākuma kapitālu par darbu līdz 1996.gadam, ja cilvēka alga laika periodā no 1996. līdz 1999.gadam bija zema vai arī cilvēks nebija strādājis, periodu līdz 1996.gadam novērtē, ņemot vērā vidējo algu valstī šajos gados. Pagājušajā gadā šis atvieglojums piemērots gandrīz pusei no jaunpiešķirtajām pensijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ināra- pensionāre. Atbildēt

  Jāāāā’…. man arī bija pensijas pielikums 0,42 centi…. vareni…. interesanti no kā pensionārs lai atmaksā īrētu dzīvokli, ja ar pensiju nu nekādi to nevar izdarīt?

 2. Kam viņa ir augusi?

 3. kads motivs ? musu valdibai tik briesmigi muldet pasaulei par pensiju kaut kadu nebijushu pielikumu
  28.0eiro Latvijas pensionariem ?KA TO SAPRAST ?
  no savam nepiemerotajam ALGAM -aprijushi jegu > cita izskaidrojuma N A V !!1

 4. …..par kādiem 28.0 eiro???Tiem, kas saņem tūkstošus???Mazām pensijām,arī mazs pielikums,vidēji 2.0 -2.5 eiro,nevag maldināt tautu….!

 5. Ne vidējā pensija, bet pērn pensionējušajiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+