Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. marts, 2014
Drukāt

Vidējā piena iepirkuma cena gada laikā pieaug par 20,6% (2)

piens_leta

Vidējā piena iepirkuma cena 2014.gada janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada decembri pieaugusi par 1,8%, bet gada laikā – par 20,6%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norādīja, ka janvārī vidējā piena iepirkuma cena bija 342,01 eiro par tonnu. “Visticamāk, ka februārī arī būs kāpums, bet tālāk, nākamajos mēnešos cenas sāks kristies,” teica Šolks, piebilstot, ka piena iepirkuma cena varētu samazināties, jo ir apstājies industriālo piena produktu tirgus, kur cenas svārstās – līdz ar to tirgotāji ar produkcijas pārdošanu nogaida un pakāpeniski var veidoties produkcijas pārpalikums.

Janvārī piens pārstrādei iepirkts vidēji nepilni divi tūkstoši tonnu dienā, kas ir aptuveni tikpat, cik decembrī.

2014.gada gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 335,9 eiro (236,06 lati) par tonnu.

Jau vēstīts, ka 2012.gada septembrī atsākās piena iepirkuma cenu kāpums. 2013.gadā piena iepirkumu cenas turpināja augt, jo pasaulē lielākā piena ražotājvalsts – Jaunzēlande – piedzīvoja lielāko sausumu 30 gadu vēsturē un tādējādi piena iepirkuma cena biržā sasniedza rekordaugstumus. Šolks iepriekš atzina, ka tas ir noteicis līdzšinējo piena cenas kāpumu visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumu un četrus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 90% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. sākot ar 16.05.”Nadziņi”atsūtīja jauno līgumu par 28,5 eiro centi par litru.Blīdenē Ķirsis iepērkot par 34eiro centiem.itkā POĻI ievedot par 22 cetiem,kas pateiks,kas te notiek.

  2. piena piegādātājs Atbildēt

    kur Jūs tādas iepirkuma cenas ņemat AS SMILTENES PIENS cena ir 256eiro par tonnu kvalitatīva piena. Līdz decembra menesim piena iepirkuma cena bija 160lati par tonnu (kaut kāds izsmiekls).

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+