Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
27. janvāris, 2015
Drukāt

Vidējā piena iepirkuma cena Latvijā gada laikā sarukusi par 38,5% (5)

Foto: ZS “Krastiņi”Foto: ZS “Krastiņi”

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena pērn decembrī salīdzinājumā ar novembri ir pieaugusi par 1,7%, savukārt gada laikā ir sarukusi par 38,5%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norādīja, ka pērn decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 242,5 eiro par tonnu, kas ir neliels pieaugums salīdzinājumā ar novembri. Šolks norādīja, ka ir grūti spriest, kāpēc vidējā piena iepirkuma cena decembrī ir nedaudz palielinājusies – iespējams, nelielu tirgus svārstību dēļ, taču tās neraksturo kopējo tendenci.

Pēc viņa teiktā, šā gada janvārī piena iepirkuma cena būtiski nemainīsies, bet varētu nedaudz samazināsies zem 240 eiro par tonnu. Viņš norādīja, ka piena iepirkuma cena patlaban ir zema, bet stabila.

Vienlaikus Šolks pastāstīja, ka pērn decembrī vidēji dienā pārstrādei iepirkts tikpat daudz piena, cik novembrī, kas ir saistīts ar sezonalitāti, jo gada beigās iepirktā piena daudzums ir vismazākais, taču martā, aprīlī tas atkal palielināsies.

Jau vēstīts, ka 2014.gada novembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 238,3 eiro par tonnu. Savukārt 2013.gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena bija 236,06 lati (335,9 eiro) par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena .

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāds neizsakāms prieks par šīm piena cenām atliek vienīgi priecāties jo spekbarības vietā govīm varēsim dot lasīt grāmatu pie šādām cenām nekas vairāk neiznāk.Ar 1feb. AS Smiltenes piens samazina cenu par 1.5centiem tas ir 19.5centi par kg atliek vien priecāties kad ir darbs un jāsāk domāt kur var kaut ko nozagt lai varētu izdzīvot.( Kā zināms AS Smiltenes piens ir diezgan plašs produkcijas noiets bet nu protams visādi pasākumi jāsponsorē uz piegādātāju rēķina).Lai veicas Smiltenes pienam par lielo dāsnumu!

  2. Tikai veikalos gan tās piena cenas nesamazinās!!!

  3. Par pienu maksā tikai 0,18 centus Jēkabpils PK

  4. Vai tās gotiņas bildē piesietas 2 stāvos??? Kur skatās Eiropa?

  5. VArbuut vajag ljaut zemniekiem pienu tirgot, man piemeeram labaak dabiigs piens nekaa no sausaa pulvera taisiitais … Kaadi paarsvaraa ir visi pieni, kuri ir paartikas veikalos …

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+