×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Vidējā piena iepirkuma cena šogad jūlijā par 22% augstāka nekā pērn

LETALETA

Latvijā jūlijā turpinājās piena iepirkuma cenu kāpums – salīdzinājumā ar jūniju vidējā piena iepirkuma cena pieauga par 0,8%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

 

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks pastāstīja, ka jūlijā vidējā piena iepirkuma cena ir pakāpusies līdz 212,9 latiem par tonnu. Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, vidējā piena iepirkuma cena šogad jūlijā bija par 22% lielāka.

Vienlaikus Šolks uzsvēra, ka šā gada jūlijā piens pārstrādei iepirkts par 3,5% vairāk nekā jūnijā.

Pēc LPCS  vadītāja teiktā, operatīvā informācija liek prognozēt, ka vidējā piena iepirkuma cena augustā varētu būt vēl augstāka nekā jūlijā.

Šā gada jūnijā piena iepirkuma vidējā cena bija 211,1 lats par tonnu – apmēram tāda pati kā šā gada maijā, kad vidējā piena iepirkumu cena bija 211,8 lati par tonnu.

Piena iepirkuma cenu kāpums atsākās pagājušā gada septembrī.  Šogad piena iepirkumu cenas turpina augt, jo pasaulē lielākā piena ražotājvalsts – Jaunzēlande – piedzīvo lielāko sausumu 30 gadu vēsturē un tādējādi piena iepirkuma cena biržā ir sasniegusi rekordaugstumus. Šolks iepriekš atzina, ka tas ir noteicis piena cenas kāpumu visā pasaulē, tostarp arī Latvijā un, visdrīzāk, piena cena turpinās kāpt par spīti vasaras mēnešiem, kuros ierasti piena cena samazinās.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumu un četrus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 90% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+