×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

Vidējais Lietuvas Seima deputāta kandidāts – 49 gadus vecs vīrietis vārdā Vītauts vai Ķēstutis

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Gaidot 9.oktobrī paredzētās Lietuvas Seima vēlēšanas, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izskaitļojusi vidējā aritmētiskā deputāta kandidāta portretu – tas ir 48,9 gadus vecs vīrietis, lietuvietis ar augstāko izglītību vārdā Vītauts vai Ķēstutis, kas deklarējis īpašumu 165 927 eiro vērtībā, un šīs viņam nav pirmās vēlēšanas.

Pēc CVK datiem, par Seima deputātu mandātiem pēc nepilna mēneša sacentīsies kopumā 1416 kandidāti, no kuriem vīriešu ir vairāk nekā divas trešdaļas – 69%.

Lielāks vīriešu īpatsvars – līdz pat 77% – jūtams lielo partiju sarakstos. Sievietes ir pārsvarā vienīgi Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas-Kristīgo ģimeņu savienības izvirzīto kandidātu sarakstā, kurā viņu ir 52%. Vismazāk sieviešu – 23% – ir Lietuvas zemnieku un zaļo savienības komandā.

Vecākajam Seima deputāta kandidātam ir 88 gadi, bet vairākiem jaunākajiem – 25 gadi.

72% kandidātu savās anketās norādījuši, ka viņiem ir augatākā izglītība, bet gandrīz ceturtā daļa datus par izglītību vispār nav snieguši. Visvairāk kandidātu ar augstāko izglītību ir Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu un Liberāļu kustības sarakstos.

Gandrīz 65% kandidātu ir precējušies, 10% – neprecējušies, 9% – šķīrušies, 2% ir atraitņi, bet aptuveni 14% izvēlējušies datus par savu ģimenes stāvokli neuzrādīt.

Populārākie vīriešu vārdi kandidātu sarakstā ir Vītauts un Ķēstutis, bet sieviešu – Irēna.

Visai bieži sarakstos sastopami arī kandidāti vārdā Aļģirds, Gintars, Darjus, Ģedimins, Andrjus, Antans, Arūns un Jons, kā arī Rasa, Jolanta, Aušra, Jūrate, Asta, Audrone, Daļa, Nijole, Lina un Rita.

Saskaņā ar anketu datiem 34 kandidāti jeb 2,45% no kopējā skaita iepriekš ir tiesāti – šis apstāklis pretendentiem bija jānorāda obligāti.

Vērtējot pēc mantiskā stāvokļa, lielākos īpašumus – vidēji 264 146 eiro – deklarējuši Liberāļu kustības kandidāti. Viņiem seko Zemnieku un zaļo savienība, kuras kandidātu deklarēto īpašumu vidējā vērtība ir 205 787 eiro, un Lietuvas Sociāldemokrātu partija ar 186 764 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+