Latvijā
Politika

VIDEO. Āboltiņa atklāj, kā ir būt sievietei politikā 16


Solvita Āboltiņa
Solvita Āboltiņa
Foto – Valdis Semjonovs

Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa dalījās iespaidos par to, kā ir būt sievietei politikā. Viņa atzina, ka politikā džentlmeņu nav, tomēr uzstāja, ka ir jāprot nodalīt personīgais no politiskā.

Lai arī S.Āboltiņa piekrita, ka politikā džentlmeņu nav, viņa uzsvēra, ka “sieviete uz to nedrīkstētu paļauties.” Viņa skaidroja, ka ir jāsaprot, kur ir robeža starp to, kuros gadījumos cilvēciskās attiecības tiek pārkāptas ārpus politikas un kuros tā ir vienkārši politika.

S.Āboltiņa sacīja, ka līdz ar to politikā sievietēm nav priekšrocību. “Sieviete, ejot politikā, nedrīkstētu gaidīt, ka politiskā cīņā kāds pakāpsies malā, jo viņa ir sieviete,” viņa norādīja.

S.Āboltiņa atzina, ka vajadzība personīgās attiecības nodalīt no politikas attiecas uz visiem politiķiem, ne tikai sievietēm: “Bieži arī Latvijā saka: “Nu kā viņi no Saeimas tribīnes, kur viens otru lamā, pēc tam draudzīgi sēž kafejnīcā un sarunājas.” Ir jānošķir politiskā cīņa no savstarpējās.”

LA.lv