×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

VIDEO: Afgāņu bēglis melojis par saviem varoņdarbiem; Lietuva atsaka patvērumu (6)

Kadrs no videoKadrs no video

Lietuva ir nolēmusi noraidīt patvēruma piešķiršanu otrajam Afganistānas pilsonim, kurš to lūdza videoapmaiņas vietnē “YouTube” publicētā video.

“Šajā gadījumā mēs pieņēmām noraidošu lēmumu,” trešdien sacīja Lietuvas iekšlietu viceministrs Elvins Jankevičs.

Pagājušajā nedēļā ASV žurnālists Džošs Frīdmens videoapmaiņas vietnē “YouTube” publicēja Afganistānas pilsoņa Nazira Honara paziņojuma ierakstu no bēgļu nometnes Grieķijā. Jankevičs piebilda, ka informācijas pārbaudē noskaidrots, ka ne viss, ko Afganistānas pilsonis apgalvojis video, izrādījies patiesība.

“Praksē informācija ar lūgumiem, kas augšupielādēti “YouTube”, nav oficiāla. Mēs esam pārbaudījuši, un informācija par viņa varonīgajiem darbiem nav apstiprinājusies,” paziņoja Lietuvas iekšlietu viceministrs.

Ierakstā Afganistānas pilsonis stāsta, ka strādāja Apvienoto Nāciju Organizācijas finansētā miera un integrācijas programmā un cieši sadarbojās ar Lietuvas karavīriem. Honars teica, ka viņš cita starpā bija vidutājs starp Lietuvas Bruņotajiem spēkiem un talibu kaujinieku grupējumu, bet vēlāk šis pienākums esot ietekmējis viņa drošību.

Jankevičs atzina, ka Honara apgalvojumi ir daļēji patiesi, tomēr Afganistānas pilsoņa ieguldījums “bija diezgan nenozīmīgs”.

Lietuvas Bruņotajiem spēkiem šis Afganistānas pilsonis ir zināms, iepriekš apstiprināja Apvienotā štāba pārstāvis kapteinis Toms Pakalnišķis. Jankevičs iepriekš sacīja, ka Honaram tiks sniegta palīdzība, ja apstiprināsies, ka viņš ir sadarbojies ar Lietuvas Bruņotajiem spēkiem.

Marta beigās Frīdmens publicēja vēl vienu ierakstu no tās pašas bēgļu nometnes Grieķijā. Tajā bijušais Lietuvas karavīru tulks Afganistānā Abdulbasirs Jususi lietuviešu valodā lūdza patvērumu valstī. Medijos un sociālajos tīklos izplatītais aicinājums izraisīja ātru Lietuvas valdības reakciju – nedēļu vēlāk viņš tika nogādāts Lietuvā un pašlaik tiek izskatīts viņa patvēruma pieteikums.

Lietuvas iekšlietu viceministrs informēja, ka pēc Jususi notikuma parādījušies vairāki līdzīgi lūgumi, kuros personas apgalvo, ka ir strādājušas kopā ar Lietuvas karavīriem.

Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks šonedēļ paziņoja, ka ne visiem Afganistānas pilsoņiem, kas palīdzēja Lietuvas karavīriem, ir tiesības pārcelties uz Lietuvu un iegūt tur patvērumu. Viņš norādīja, ka Lietuvas karavīriem Afganistānā palīdzēja “ducis vai daži desmiti” vietējo iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Lietuva vismaz filtrē kas ir kas un tā arī vajag .nekā mūsu idioti vāc visus pēc kārtas .čurka arī Latvija būs čurka.

  2. Vinu patiesais begsanas iemesls ir tikt pie labakas dzives,pielietojot jebkurus melus.Nav pat brinums,ja vini no galvas iemacas dazus teikumus pateikt lietuviesu valoda.Iespejams,ka vini ir ilgstosi praktizejusi,to you tube ierakstu,kamer sanaca ticams ieraksts.Tas ka jauna paaudze prot labi rikoties ar tehnologiju,tas viniem dod prieksroku sevi reklamet,sludinat,piesaistit tukstosiem cilveku uzmanibu,un tada veida meginat iezelinat,vai parliecinat par savu patiesumu.

  3. NĒ bēgļu ievazāšanai Latvijā! Atbildēt

    Viņi visi melos! Lai tikai kautkādā veidā paliktu, ieķertos ar nagiem eiropā! Viņu identitāti noskaidrot gandrīz nav iespējams! Kas viņam par īsto tautību! Vai vispār ir civilizētas pasaules izglītība! Viņi mīcījuši, cepuši ļepjoškās kautkāda krāsnī. Savu allahu lūguši vairākas reizes dienā. Viņi ir Totālie sliņķi! Viņiem nedrīkst ticēt! Viņi visi melo!

  4. Viņi visi Melos, lai tikai paliktu neizraidītiem no Eiropas! Nekad neviens neuzzinās galu galā viņa īsto tautību, valsteli no kurienes šis aizgājis! Nevienam, nekādam viņu uzrādītajam itkā personas apliecinošam dokumentam nevar ticēt! Jo no tām valstelēm, no kurām šie nākuši, vai ceļojuši mainot viņas, kautkādi personu apliecinoši arhīvi, tie sen jau ir nodedzināti, likvidēti, uzspridzināti! Viņu vairs neeksistē!

Draugiem Facebook Twitter Google+