Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Ar motocikliem no Latvijas uz Āfriku! Divi piedzīvojumi meklētāji filmēs dokumentālu raidījumu0

Ekrānzņēmums no LNT raidījuma “‘900 sekundes” video.

10 000 kilometru garā ceļā pa maršrutu Āfrikā, par kuru atrodamā informācija ir skopa, dosies divi Latvijas motociklisti. Tieši šādu ekspedīciju iecerējuši divi biedrības ”Adventure Team Latvia” dalībnieki – Sandijs Hāns un telekompānijas LNT darbinieks Jānis Traubergs. Ekspedīcijas gaitā paredzēts veidot arī dokumentālu raidījumu par Āfriku, šorīt vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Traubergs sacīja, ka viņš gan atsevišķi, gan kopā ar Sandiju ir braucis līdz šim pa Āzijas valstīm un Eiropu, bet Āfrika būs jaunums. “Mēs skatījāmies tādu nepieradinātu virzienu. Āfrikas dienvidi bija tie, mums abiem domas sakrita, ka jābrauc uz turieni,” pauda Traubergs.

Abi ceļotāji ir pieredzējuši, tomēr iecerētais maršruts pa Dienvidāfriku būs krietns pārbaudījums gan jaunajiem motocikliem, gan arī abiem ceļotājiem.

Ceļojumu iecerēts sākt Namībijā, tad, braucot uz gar Atlantijas okeāna piekrasti, ceļotāji iebrauks Dienvidāfrikas Republikā, kur iecerēts apmeklēt Adatas ragu, tad sekos Botsvāna un, visbeidzot, apļveida ceļojums noslēgsies turpat, kur sācies, – Namībijā.

Tieši visā pasaulē zināmais Adatas rags ir viens no maršruta atslēgas punktiem, kur abi braucēji noteikti plāno nokļūt. Ceļojuma laikā būs kalnu pārejas, tuksneši, okeānu piekrastes un iespaidīgie Āfrikas dabas parki.

Ceļojuma maršruta garums ir 10 000 kilometru.

Abi braucēji ir pamatīgi pētījuši visu pieejamo informāciju par izvēlēto maršrutu, taču, kā izrādās, informācija tieši motobraucējiem ir ļoti skopa.

Ceļojums tiks filmēts, un arī tas prasīs papildu laiku un pūles, taču rezultātā paredzēts izveidot vairāku sēriju dokumentālu raidījumu. Ceļojuma sākums jau pavisam drīz – aprīļa sākumā abi motobraucēji kāps uz spēkratiem un dosies pretim piedzīvojumiem Āfrikā!

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv