×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Ar sirsnību Latvijai: Kalniņa un Martuževas dziesmai “Rakstu rakstus” jauna balss (1)

Aijas kroderes fotoAijas kroderes foto

Jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Klajā nākusi Imanta Kalniņa dziesmas “Rakstu rakstus” video versija, ar kuru jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga un radošā komanda sveic ikvienu Latvijas cilvēku valsts svētkos, LA.lv pastāstīja komunikāciju speciāliste Lāsma Sīle.

Dziesma ar Broņislavas Martuževas vārdiem ir sirsnīgs un vienlaikus arī smeldzīgs apsveikums, jo dziesmā skarta šodien tik aktuālā kara tēma. Šodienas mainīgajos apstākļos mēs spēku rodam jau izseni mūsos sakņotajās vērtībās – pie savas zemes, rakstu zīmēm un ozola spēka.

Video pamatā ir horeogrāfa un jauno talantu skolotāja Agra Daņiļeviča ideja: “Aleksandras īpašās balss enerģija, tautas deju ansambļa Vektors” puišu zābaku soļi, meitu svārku līganie loki un pati Latvijas daba veido visspēcīgāko ieroci, kas pieder mums visiem – mīlestība pret savu zemi un atbildība par to. Lai gan tas skan cēli un visaptveroši, visam pamatā ir katra cilvēka dzīves stāsts, kā tas ir arī šajā dziesmā – nebeidzamā bāleliņa gaidīšana, kas vijas ar cerību un skumju pilniem brīžiem.”

Pašai Aleksandrai video tapšanas brīdī ir 13 gadi. Viņa mācās Rīgas Doma kora skolā, ir valsts konkursu uzvarētāja un starptautiskā jauno vokālistu konkursa Grand Prix ieguvēja (Kohtla Jarve, Igaunija, 2015). Aleksandras dabiskā muzikalitāte un spēcīgā balss aizrauj klausītājus, tuvinot viņu sapnim pievienoties balsīm, kas spoži nes Latvijas vārdu pasaulē. Grupā “Dzirnas” Aleksandra dejo jau kopš triju gadu vecuma.

Aleksandras ģimene saka vislielāko paldies komponistam Imantam Kalniņam par doto iespēju dziedāt šo dziesmu, horeogrāfam Agrim Daņiļevičam par stāsta ideju un tā iedzīvināšanu un operatoram Jānim Dunkuram par tā ietērpšanu vizuālā kvalitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir pirmais, tas pirmais, nea šis man neiepatikās

Draugiem Facebook Twitter Google+