×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

VIDEO: “Asiņainā aukle” atriebusies Putinam par Sīrijas bombardēšanu (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Par “asiņaino aukli” iesauktā Uzbekistānas pilsone Gjuļčehra Bobokulova, kas Maskavā noslepkavoja viņas aprūpē atstātu četrus gadus vecu meiteni, Krievijas izmeklētājiem pratināšanas gaitā atzinusi, ka bērnu nogalinājusi, atriebjoties Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par Sīrijas bombardēšanu.

Pratināšanas videoieraksta fragments ievietots tīmeklī.

“Es atriebos tam, kurš izlēja asinis,” sacīja Bobokulova. Uz izmeklētāju precizējošo jautājumu, kas ir izlējis asinis, viņa atbildēja: “Putins ir izlējis.”

“Kāpēc jūs bombardējat musulmaņus, un neviens neko nerunā? Viņi arī grib dzīvot. Tāpēc es atriebos,” paziņoja sieviete.

Vienlaikus kļuvis arī zināms, ka Uzbekistānā arestēts Bobokulovas dēls.

Kā izdevumam “Gazeta.ru” pastāstīja “asiņainās aukles” tēvs 62 gadus vecais Bahretdins Turajevs, Bobokulovas vecākais dēls 19 gadus vecais Rahmatillo novembra beigās atlidojis no Maskavas.

“Pirmdien vakarā viņu arestēja, kaut kur aizveda. Mēs nezinām, kur viņš ir un kas ar viņu ir noticis. Mums neko nestāsta,” sacīja vīrietis.

Turajevs apstiprināja, ka viņa meita 2002.gadā, pēc tam kad sākusi “dzirdēt balsis”, nonākusi psihiatriskajā slimnīcā.

Atbilstoši aukles tēva teiktajam viņa nekad nav apmeklējusi mošeju, nav valkājusi hidžābu un nav lasījusi Korānu.

Turklāt sieviete nekad agrāk par aukli nav strādājusi, viņš piebilda.

Maskavas Presņas rajona tiesa trešdien sankcionēja Bobokulovas paturēšanu apcietinājumā uz diviem mēnešiem.

Pirms sēdes viņa atbildēja tikai uz vienu žurnālistu jautājumu un apgalvoja, ka nogalināt meiteni viņai “licis Allāhs”. Oficiālas apsūdzības Bobokulovai tiks izvirzītas 4.martā.

Avots tiesībsargājošajās struktūrās apliecināja, ka tiek plānots Bobokulovai izvirzīt apsūdzības pēc pantiem “Slepkavība”, “Tīša īpašuma iznīcināšana, to aizdedzinot” un “Apzināti nepatiess paziņojums par teroraktu”.

Izmeklētāji plāno sākt Bobokulovas tiesu psihiatriskās ekspertīzes veikšanu, sacīja avots.

Kā ziņots, Krievijas policija pirmdien Maskavas ziemeļrietumos pie metro stacijas “Oktjabrskoje poļe” aizturēja Bobokulovu, kas tobrīd rokās turējusi bērnam nogrieztu galvu.

Noslepkavotais bērns bija 2011.gadā dzimusī Nastja. Viņa sirgusi ar epilepsiju, turklāt bijušas mācīšanās grūtības. Meitene tika nogalināta savās mājās.

Bobokulova tiek turēta aizdomās par bērna noslepkavošanu, galvas nogriešanu un dzīvokļa nodedzināšanu.

Noziegums ir šokējis citkārt savaldīgos maskaviešus, un cilvēki dodas uz staciju “Oktjabrskoje poļe”, lai noliktu tur ziedus un aizlūgtu.

Krievijas televīzijas kanāli atteikušies atspoguļot notikušo. Kremlis to skaidroja ar aizbildinājumu, ka notikušais “droši vien ir pārāk šausmīgs, lai tiktu rādīts televīzijā”.

Tikmēr Maskavas policija ir izpelnījusies kritiku, jo Bobokulova aptuveni 20 minūtes varējusi netraucēti staigāt pie stacijas ar bērna galvu rokās.

Aculiecinieki ziņoja, ka sieviete draudējusi visus uzspridzināt, bet tīmekļa medijs RBC vēstīja, ka sieviete pirms aizturēšanas kliegusi “Allah Akbar”.

Laikraksts “Moskovskij komsomoļec”, atsaucoties uz Uzbekistānas policiju, ziņoja, ka Bobokulova jau 15 gadus cieš no šizofrēnijas.

Savukārt laikraksts “Komsomoļskaja pravda” vēstīja, ka Bobokulova, kas dzīvojusi ģimenē, kuras bērnus pieskatījusi, pēdējā laikā kļuvusi ļoti reliģioza, pavadījusi daudz laika internetā un nopirkusi lūgšanu paklājiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šim notikumam ir pārsteidzoši daudz līdzību ar to reizi, kad Krievijā nezināmi “islamisti” spridzināja dzīvojamās mājās. Tā reize ļāva Putina kungam tikt par prezidentu, tagad viņam ir iespēja palikt par prezidentu.

  2. Nevainīga bērna noslepkavošana ir “atriebšanās” Pūķinam? Laikam tas muhamedānisms tiem akbāriem smadzenes galīgi sačakarē.

Draugiem Facebook Twitter Google+