×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. februāris, 2017
Drukāt

VIDEO: ASV dziedātājs pirms tenisa mača nodzied Vācijas nacistu laika himnu (3)

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Ar nepatīkamu starpgadījumu iesākās ASV un Vācijas sieviešu tenisa izlašu Federāciju kausa duelis Havaju salās, jo dziedātājs izpildīja Vācijas nacistu laika himnas versiju.

Vācijas tenisiste Andrea Petkoviča apsvērusi domu pamest kortu: “Tas bija nezināšanas kalngals. Es nekad dzīvē nebiju jutusies tik aizskarta. Federāciju kausā spēlēju 13 gadus un šis ir nepatīkamākais atgadījums.” Video redzams, ka vācietes apņēmīgi izpilda īsto himnas versiju.

ASV tenisa asociācija izplatīja paziņojumu, kurā atvainojusies Vācijas sportistiem un līdzjutējiem un norādījusi, ka ar cieņu izturas pret pretiniekiem un ka notikušais ir liels pārpratums.

Ar valstu himnām tādi gadās ik pa laikam. Piemēram, pirms diviem gadiem pasaules čempionātā kamaniņu sportā Siguldā apbalvošanas ceremonijā tika atskaņota Austrumvācijas himna, bet tas tika skaidrots ar to, ka dīdžejs krēslā sajauca nosaukumus.

Taču šajā gadījumā vairāk ir tiešām vēstures nezināšana, nevis pārpratums.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tā nav nacistu himna:
    Šo himnu uzrakstīja August Heinrich Hoffmann von Fallersleben 1841 gada 26. Augustā un par Vācijas valsts himnu tā kļuva 1922 gada 11. Augustā Veimāras Republikas laikā kad nacisti vel nebija valsts varai ne tuvumā. Oficiāli izpilda tikai otro pantiņu, kau gan neviens no trijiem pantiņiem nav aizliegts

  2. Video redzams, ka vācietes apņēmīgi dzied līdz.

Draugiem Facebook Twitter Google+