Pasaulē

VIDEO. ASV šokēti par bērnu vervēšanu internetā darbam bordeļos0

Ekrānuzņēmums

ASV meklē veidus, kā starptautiski samazināt pedofiliju interneta vidē. Lai gan lielākoties paši noziegumi tiek veikti Dienvidāzijas valstīs, tomēr video pasūtītāji – pedofili – atrodas Eiropā un ASV. Amerikāņus pašus īpaši uztrauc bērnu aizvilināšana no ģimenēm un nolaupīšana seksa verdzībai, vēsta LNT Ziņas.

Teju katru mēnesi policija un FIB no seksa verdzības slepenajos bordeļos Teksasā izglābj bērnu grupas ar vidējo vecumu – 12 gadi. “Mums te ir bijuši pat tik mazi bērni kā trīsgadīgie. Vai mēs esam šokēti? Vairs nē. Kas mūs patiesi šokē un satrauc, ir tas masveidīgais apjoms, kā mazus bērnus internetā savervē seksuālai ekspluatācijai. Gribas teikt – ak, mans Dievs!”, raidījumam stāsta Hūstonas bērnu palīdzības centra izpilddirektore  Elaine Stoltija.

Vervētāji pēdējā laikā īpaši iecienījuši Instragram “heštegus” jeb mirkļbirkas, kurām sekojot līdzi, esot viegli aizvilināt sev līdzi un nolaupīt naivus, lētticīgus bērnus. Kādas ASV cilvēktirdzniecības novēršanas biedrības pārstāve  Samanta Hernandzeza stāsta: “Vervētāji šādi meklē viegli ievainojamus bērnus, kuri savas ikdienas skumjas vai sastrīdēšanos ar vecākiem izrāda publiski. Vervētāji piedāvā draudzību. Internets dod biedējošu piekļuvi cilvēkiem.”

Plašāk pievienotajā video.

Saistītie raksti
LA.lv