Latvijā
Novados

VIDEO: Atkal vajadzīga sāpīga mācība? Tukumniekus biedē aizkrautās ejas veikalā “Maxima”1

Foto: Karīna Miezāja

Tukumnieki sūdzas, ka vietējā lielveikalā ”Maxima” ejas tirdzniecības zālē aizkrautas tik ļoti, ka traucē pārvietošanos. Pircēji bažījas, ka preču kalni var kavēt evakuēšanos no veikala krīzes situācijā, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Arī “Bez Tabu” konkrētajā veikalā novēro, ka daudzas preces sakrautas un saliktas ejā aiz kasēm, pa kuru pircēji dodas uz izejām. Acīmredzami tās apgrūtina pārvietošanos, ko apstiprina arī vairāki uzrunātie pircēji.

“Ja sākas panika, tad tur diez cik brīvi pārvietoties nevar. Evakuāciju bremzēs. Viņiem viss vienalga? Atkal jānotiek traģēdijai, lai kaut ko mainītu? Tur ir tik šauri, ka vienreiz man uzgrūdās dūšīgāks vīrietis, uzgrūdos uz ūdens pudelēm. Ja otrā pusē būtu gājis mazs bērniņš, varēja beigties bēdīgi,” raidījumam atklāj kāda Tukuma iedzīvotāja.

Saistītie raksti

Minimālais platums evakuācijas ceļam, ja paredzēts evakuēt 50 cilvēkus, ir 1 metrs; ja evakuēt nepieciešams līdz 250 cilvēku, evakuācijas ceļam jābūt vismaz 120 centimetru platam; ja evakuējamo cilvēku vēl vairāk, evakuācijas ceļam arī jābūt vēl platākam, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš.

Lagzdiņš arī informē, ka konkrētajā veikalā VUGD veicis pārbaudi.

Konkrētajā veikalā jānodrošina vismaz 120 centimetru plats evakuācijas ceļš, tomēr atsevišķās vietās šī prasība nav ievērota, atklāj SIA ”Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule: “Paši izmērījām un secinājām, ka atsevišķās vietās platums bijis mazāks. Atsevišķās vietās bloķē evakuācijas ceļus, tomēr mēs operatīvi reaģējām: nekavējoties sazinājāmies ar darba drošības speciālistu, kā arī, sadarbojoties ar VUGD, noskaidrojām, izmērījām, uzzinājām par nepilnībām, tās nekavējoties novērsām.”

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv