Sports
Futbols

Video atkārtojumi maina futbolu 16

Referee Felix Zwayer, left, from Germany holds his earphone during the international friendly soccer match between France and Spain at the Stade de France in Paris, France, Tuesday, March 28, 2017. (AP Photo/Christophe Ena)

Video atkārtojumi lēnām, bet tiek izmēģināti arī futbolā, kas allaž pret moderno tehnoloģiju ieviešanu izturējusies ļoti konservatīvi un piesardzīgi.

Pēdējais spilgtais piemērs bija Francijas un Spānijas (0:2) izlašu pārbaudes spēle. Vispirms pēc video tiesneša norādījuma netika ieskaitīts Francijas izlases uzbrucēja Antuāna Grīzmana vārtu guvums, jo partneris viņam piespēlēja esot aizmugurē. Savukārt, vēlāk līnijtiesnesis neieskaitīja Spānijas otros vārtus, uzskatot, ka Žerārs Delofe bijis aizmugures stāvoklī. Tomēr video atkārtojumā redzams, ka vārti gūti pareizi – lai to noskaidrotu, pagāja 40 sekundes.

Viens no futbola vadības argumentiem, lai neieviestu video atkārtojumus, kādi ir daudzos citos sporta veidos, bijis tāds, ka tas prasīs ilgu laiku. Taču redzams, ka tā nebūt nav, toties efekts uz spēli ir milzīgs. Ja nebūtu video atkārtojums, mačs, iespējams, beigtos ar pavisam citu rezultātu.

Video atkārtojumi eksperimentālā veidā futbolā izmantoti arī iepriekš un, cerams, drīz tiks ieviesti visās augstākā līmeņa sacensībās un turnīros, lai spēli padarītu godīgāku.

LA.lv