Sports
Futbols

Video atkārtojums palīdz Zviedrijas futbolistiem tikt pie trim punktiem0

foto: EPA/LETA

Zviedrijas izlase pirmdien Pasaules kausa izcīņu futbolā uzsāka ar minimālu uzvaru 1:0 (0:0) pār Dienvidkoreju.

Vienīgos vārtus uzvarētāju sastāvā ar 11 metru sitiena palīdzību guva aizsargs Andrēass Grankvists.

Pirmajā puslaikā Zviedrijas izlasei piederēja pārsvars teju visos statistikas rādītājos. Zviedrija gan vairāk kontrolēja bumbu, gan biežāk sita pa vārtiem, turklāt vairākas reizes varēja panākt pārsvaru. Dienvidkorejas komanda savukārt iedzīvojās neveiksmē, jo 28.minūtē savainojumu guva Džohu Parks.

Spēles otrajā puslaikā uz maiņu nākušais Minvu Kims savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Viktoru Klāsonu. Spēles galvenais tiesnesis sākotnēji nepiešķīra viennozīmīgi 11 metru sitienu, bet devās saņemt informāciju no video tiesnešiem. Video atkārtojumā bija redzams tīrs noteikumu pārkāpums, kā rezultātā zviedri saņēma iespēju sist 11 metru sitienu.

Savu iespēju izmantoja centra aizsargs Grankvists, raidot bumbu labajā apakšējā stūrī. Pēc zaudētajiem vārtiem Dienvidkorejieši meklēja iespējas izlīdzināt rezultātu, taču tas pēc vairākiem bīstamiem mēģinājumiem neizdevās, zviedriem svinot pirmo panākumu turnīrā.

Līdz ar to F apakšgrupā pirmajās vietās izvirzījušās Zviedrija un Meksika, katrai sakrājot pa pieciem punktiem, bet trešajā un ceturtajā pozīcijā bez punktiem attiecīgi atrodas Vācija un Dienvidkoreja.

Zviedrijas izlase Pasaules kausam kvalificējusies pēc divu turnīru izlaišanas. Kopumā tai planētas meistarsacīkstēs šī ir 12.dalības reize. Trīs reizes zviedri tikuši pie godalgām – 1958.gadā savā laukumā gūts sudrabs, bet 1950. un 1994.gadā izcīnīta bronza. Komandas galvenais treneris ir Janne Andešsons.

Tikmēr Dienvidkorejas valstsvienība Pasaules kausā piedalās jau devīto reizi pēc kārtas un kopumā desmito. Līdz šim labākais sasniegums bija daļēji savās mājās notikušajā 2002.gada turnīrā, kad izdevās sasniegt pusfinālu un izcīnīt ceturto vietu. Pirms četriem gadiem Brazīlijā nepārvarēja apakšgrupu turnīru. Galvenais treneris šai komandai ir Tējons Šins.

Saistītie raksti

Zīmīgi, ka šī ir pirmā reize Zviedrijas izlases vēsturē, kad Pasaules kausa finālturnīrā šīs komandas sastāvā nav neviena spēlētāja no pašmāju čempionāta. Zviedriem šīs ir pirmais planētas meistarsacīkšu mačs pēdējo 12 gadu laikā, turklāt pirms čempionāta šīs izlases sastāvā netika iekļauts leģendārais uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs.

Abas komandas savā starpā tikās 1948.gada olimpiskajās spēlēs, kad zviedri guva uzvaru ar 12:0, bet kopš tā laika šīs vienības savstarpēji tikušās vien pārbaudes spēlēs, kur vienu uzvaru guvusi Zviedrija, kamēr divreiz mači noslēgušies neizšķirti.

Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

LA.lv