Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Atriebība aptiekas vadītājai? Inčukalnā izmētātas simtiem recepšu0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Vairāki simti parasto, pāris speciālo un desmitiem dažādu recepšu kopijas. Visas kā viena aizpildītas – tajās lasāmi dažādu cilvēku vārdi, uzvārdi, personas kodi, dzīvesvietas adreses, kā arī izrakstāmo zāļu nosaukumi, kuri ļauj izdarīt secinājumus par attiecīgā cilvēka veselības stāvokli. Tās visas izmētātas Inčukalna mežā, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Medicīniskās dokumentācijas “kaudzes” atrodas vietās, kur nereti garām var braukt vai nu sēņotāji, vai arī jauno Inčukalna kapu apmeklētāji. Lielākā daļa recepšu ir izrakstītas vienā ģimenes ārsta prakses vietā, savukārt visi pacienti ir no Inčukalna.

Tas vedina domāt, ka receptes, iespējams, izmestas no aptiekas, kura atrodas Inčukalnā.

Kopējais to skaits ir 773 receptes, tās visas tiek salasītas.

Kad ar salasīto recepšu kaudzi “Bez Tabu” ierodas Inčukalna aptiekā, tās darbinieces jau zina par notiekošo mežā – tur izmestajām receptēm. Viņas stāsta, ka arī pašas devušās uzlasīt izkaisīto dokumentāciju. Savukārt aptiekas vadītājas skaidrojums par to, kā receptes nonākušas mežā, sākotnēji liekas neticams.

Aptiekas vadītāja Judīte raidījumam skaidro, ka receptes bija paredzētas iznīcināt, bet tās tika izzagtas no īpašuma, kur dokumenti atradās. Par to esot informēta policija, Datu valsts inspekcija. Cilvēks receptes speciāli izmētā mežā, – tā norāda aptiekas vadītāja.

Speciāli, jo aptiekas vadītāja atklāj, ka viņai un kādam vīrietim šobrīd ir tiesas process par šķiršanos, un kungs šādi cenšoties viņai ieriebt.

Lai cik dīvaini nebūtu, pēc aptiekas vadītājas apgalvotā, šis vīrietis ir tā pati persona, kura par dokumentu atrašanu mežā ziņoja raidījumam “Bez Tabu”. Kā jau gaidīts, viņš sakās neko nezinām.

Pēc Datu valsts inspekcijas ieskatiem un pēc likuma, ja pierādītos aptiekas vadītājas stāstītā versija, pie atbildības būtu saucama gan viņa, gan vīrietis.

Proti, par nelikumīgu rīcību ar personu datiem un to nepienācīgu to uzglabāšanu, iznīcināšanu, kuru regulē likums. Šis ir pārkāpums viennozīmīgi –  tā raidījumam atzīst inspekcijā.

Šobrīd, papildus Valsts policijas uzsāktajai izmeklēšanai par recepšu zādzību no sveša īpašuma, arī Datu valsts inspekcija uzsāks savu pārbaudi.

Video skaties šeit.

LA.lv