Pasaulē
Eiropa

Austrietis pārsteidz pasažierus: mēģina ar vilcienu vest zirgu Frīdu1

Ekrānuzņēmums no “Youtube” kanāla “Family-Kultur-On-Tour” video

Vīrietis mežainajā un kalnainajā Austrijas federālajā zemē Štīrijā ar savu zirgu iekāpis vilcienā, ziņo “Deutsche Welle”.
Vīrietis trešdien mēģinājis iekāpt divos vilcienos ar savu zirgu, tomēr konduktori atteicās turpināt ceļu ar ķēvi Frīdu vagonā.

Zirga mēģinājums braukt ar vilcienu bija kādas Štīrijas ģimenes zirgaudzētavas no Bādmiterndorfas nekomerciāla akcija.
Video apmaiņas vietnē “YouTube” ievietots video, kurā iemūžināts mēģinājums zirgu pārvietot ar vilcienu. Frīdas transpotrtēšanas akcijā piedalījās zirgaudzētavas saimniece Kristīne, zemnieks Rūdijs un zirgu kopējs Benijs.

Iemūžināts kā Rūdijs ienāk stacijā un pērk biļeti. “Kur ir zirga biļete?” zemnieks jautā pie biļešu automāta. Izrādās, ka tādas biļetes nav, bet secina, ka zirgs ir pieaudzis un nopērk divas pieugušo biļetes, samaksājot deviņus eiro.

Pēcāk Frīda tiek nodota kopējam Benijam, kurš divas reizes mēģina ar zirgu iekāpt vilcienā.

Pirmajā mēģinājumā vilciena pavadonis atsakās uzņemt vagonā Frīdu, tomēr nākamajā vilcienā izdodas, lai gan vēlāk vilciena apkalpe liek Benijam ar zirgu izkāpt.

Vēlāk “YouTube” izvietots saimniecības skaidrojums par savdabīgo akciju. “Mēs vēlējāmies uzsvērt cilvēka, dabas un dzīvnieka attiecības,” skaidro Kristīne. Video redzams šeit.

Zemnieku saimniecība mēģina dzīvot tā, lai būtu lielākā saiknē ar dabu. “Zemniekam Rūdijam nav nedz automašīnas, nedz traktora, ir tikai zirgi. 90 procenti no mums ir vegāni,” skaidro Kristīne.

Zirgaudzētavas pārstāves ieskatā, zirgs neesot apdraudējums pārējiem vilciena pasažieriem. “Starp Beniju un zirgu valda uzticības saite,” teic Kristīne “Viņi ir draugi – ja draugs ir mierīgs, tad arī zirgs ir mierīgs. Nav pamata satraukumam.”

Austrijas Federālie dzelzceļi vispirms rotaļīgi jokoja par situāciju, bet vēlāk nopietni brīdināja citus neskot šim piemēram, uzsverot, ka zirgiem nav dota atļauja pārvietoties ar tās vilcieniem. Tomēr mazākiem dzīvniekiem tas atļauts.

“Pats par sevi saprotams, ka zirgu transportēšana mūsu vilcienos nav atļauta. Arī šajā gadījumā dresētajam, bet tomēr nelūgtajam viesim vilciens atkal bija jāpamet. Tomēr tā bija amizanta pēcpusdiena,” Austrijas Federālo dzelzceļu kompānija (ÖBB) rakstīja savā kontā sociālajā tīklā “Twitter”.

“Mēs ceram, ka tas būs vienīgais gadījums,” ÖBB preses pārstāvi Juliānu Pammi citē Austrijas ziņu aģentūra APA. Viņa uzsvērusi, ka zirgi var būt bīstami noteiktās situācijās, kā, piemēram, ja vilcienam pēkšņi strauji jābremzē. Zirgu audzētavas pārstāvji uzsvēruši, ka vairs šādu akciju nerīkos.

ÖBB vadlīnijās uzsvērts, ka kompānijas vilcienos var tikt pārvadāti mazi un nekaitīgi dzīvnieki slēgtos un drošos konteineros, tāpat kā suņi ar pavadām un uzpurņiem.

LA.lv