Latvijā
Novados

VIDEO. Auto “lidoja” pār izbērto smilšu kravu uz Rubeņu ceļa: iedzīvotāji sašutuši par būvnieku bezatbildību0


Avārijas vieta uz Rubeņu ceļa, kur autovadītāja cieta negadījumā smilšu kaudzes dēļ.
Avārijas vieta uz Rubeņu ceļa, kur autovadītāja cieta negadījumā smilšu kaudzes dēļ.
Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

Būvdarbu veicēju bezatbildība Jelgavas pusē šonedēļ izraisīja smagu ceļu satiksmes negadījumu, par kuru sašutuši ir arī vietējie iedzīvotāji. Uz Rubeņu ceļa, iespējams, netīši, tika izbērta daļa grants kravas, ko strādnieki centās transportēt. Nesavāktā smilšu kaudze nākamajā rītā sagaidīja pirmo autovadītāju, kura tumsā nepamanīja priekšā esošo bīstamo šķērsli, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Jelgavā, Loka maģistrālē jau ilgstoši notiek remontdarbi, kurus veic būvuzņēmums “RERE vide”. Teju katru dienu pa netālo Rubeņu ceļu smagās automašīnas ved grants kravas, kas paredzētas minētās brauktuves atjaunošanai. Veicot grants pārvedumu, daļa no kravas izbira uz ceļa, bet uzbērums netika novākts. Nākamajā rītā kāda 36 gadus veca autovadītāja uztriecās virsū sasalušajai kaudzei un viņas vadītais “Ford Focus” – inerces dzīts – uzlidoja pāris metrus virs zemes.

“Šeit bija smilšu kaudze, izskatās, ka nejauši uzbērta vai izbirusi no kravas automašīnas, kas te varētu būt braukusi ar smilšu kravu. Apmēram trīs metrus no tās atradās vieglā automašīna uz jumta. Kad es jautāju tiem cilvēkiem, kas bija sanākuši, un arī policija te bija, centās tikt skaidrībā. Tad noskaidrojās – mašīna bija braukusi no tās puses, uzbraukusi uz kaudzes un apgāzusies uz jumta,” stāsta aculiecinieks Leonīds.

Smilšu kaudze bija aptuveni vienu metru plata.

“Degpunktā” ziņo, ka novērošanas kameru ierakstos redzams, ka negadījums noticis neveiksmīgas apstākļu sakritības dēļ. Brīdī, kad sieviete braukusi pa savu joslu, bijis grūti izvairīties no smilšu kaudzes, kas veidoja pacēlumu. Pretim braucošā automašīna liedza ieņemt pretējo joslu, lai šķērsli pēdējā brīdī apbrauktu. Turklāt, iespējams, pretī braucošā auto gaismas traucēja redzamību.

Lai noskaidrotu, kāpēc grants krava netika savākta mirkli pēc tam, kad nokļuva uz ceļa braucamās daļas, atbildīgais uzņēmums veiks iekšēju izmeklēšanu. Tikmēr vietējiem atliek vien šausmināties par darba veicēju bezatbildīgo rīcību.

Saistītie raksti

“Es domāju, pieļauju, ka ceļinieki – ceļu būves uzņēmums, kas te strādā, veda kravu uz objektu, visticamāk, ka izbēruši vai viņiem izbira, varbūt vēl kāds cits iemesls, nezinu,” pauž iedzīvotājs. “Pēdējo 20 gadu laikā kopš es šeit braucu aptuveni četras automašīnas pa grāvjiem bijušas. It kā nenoslogots ceļš, bet tomēr notiek negadījumi,” viņš piebilda.

“Es domāju, ka vadītājam, protams, jāskatās, kur brauc, bet paredzēt nevar, ka ceļa vidū būs smilšu kaudze, turklāt bez jebkādām brīdinājuma zīmēm. Visi zinām, kā mēs mūsdienās lietojam mobilos telefonus, domāju, ka ceļinieki nedrīkst pieļaut šādu situāciju, nekādā gadījumā,” tā raidījumam norāda Leonīds.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv