Rūdolfs Balcers (no kreisās) pret “Jets” hokejistu Brendonu Tanevu.

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers sestdien tika pie rezultatīvas piespēles Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā, tiekot pie trešā punkta pasaules labākajā līgā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Balcers palīdzēja Otavas “Senators” komandai savā laukumā izcīnīt uzvaru, Kanādas galvaspilsētas komandai ar 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) pārspējot Vinipegas “Jets”. “Senatoriem” tā bija otrā uzvara pēc kārtas.

Balcers ar rezultatīvu piespēli atzīmējās mačā trešajā minūtē, kad ievadīja uzbrukumu, kuru ar precīzu metienu noslēdza Marks Stouns. Desmit minūtes vēlāk Raiens Dzingels ar plaukstas metienu panāca 2:0, bet otrā perioda trešajā minūtē Braiens Litls ar raidījumu bez ripas apstādināšanas vienus vārtus atguva.

Perioda vidū vairākumā Stouns atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet trīs minūtes vēlāk Mets Dušeins savā 700. NHL spēlē panāca jau 4:1 “Senators” labā. Piektie vārti tika gūti nepilnas četras minūtes pirms mača beigām, kad “Senators” pēc centra iemetiena devās uzbrukumā, kuru ar precīzu raidījumu noslēdza Zeks Smits. Pēdējā minūtē Džošs Morisejs vienus vārtus atguva, bet tas netraucēja Otavas hokejistiem svinēt pārliecinošu uzvaru.

Balcers šajā mačā uz ledus pavadīja desmit minūtes un 35 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, atņēma divas ripas un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Savā debijas sezonā Balcers laukumā bijis 12 spēlēs, kurās guvis vienus vārtus, veicis divas rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderību +1.

“Senators” ar 47 punktiem 55 spēlēs ir vājākā komanda Austrumu konferencē un visā līgā, kamēr “Jets” ar 71 punktu 55 dueļos ir Rietumu konferences vicelīdere.

Girgensons liek pretiniekiem doties uz noraidīto soliņa

Tāpat pie uzvaras sestdien tika Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres”, mājās ar 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) pārspējot Detroitas “Red Wings” vienību.

Visi vārti šajā spēlē tika gūti otrajā periodā. Trešdaļas otrajā minūtē Konors Šīrijs pretinieku aizsardzības zonā atņēma ripu “Red Wings” hokejistam un atklāja cīņas rezultātu, bet perioda vidū Girgensona nopelnītajā vairākumā Keisijs Mitelstads ar raidījumu no iemetienu apļa panāca 2:0. Zemgus savai komandai vairākumu nopelnīja arī otrās trešdaļas sākumā, bet tas palika nerealizēts.

Nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām Dilans Larkins pēc “Sabres” vārtu apslidošanas samazināja laukuma saimnieku pārsvaru, taču pusminūti pirms došanās pārtraukumā Kails Okposo vairākumā atjaunoja divu ripu pārsvaru. Trešajā periodā vārti netika gūti, “Sabres” hokejistiem izcīnot uzvaru ar 3:1.

Girgensons šoreiz nospēlēja 17 minūtes un 17 sekundes, kas viņam ir trešais lielākais laiks šajā sezonā. Viņš šajā duelī bloķēja vienu metienu, zaudēja divas ripas un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Viņš šosezon 47 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīvas lietderības koeficienta -5.

“Sabres” ar 61 punktu 54 spēlēs Austrumu konferencē ieņem desmito vietu, bet “Red Wings” 49 punktiem 55 mačos ir 14.pozīcijā. No “play-off” zonas “Sabres” atpaliek divus punktus.