Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Bankomātu Bolderājā mēģināts uzspridzināt jau iepriekš2

Ekrānuzņēmums no LNT video

Vēl nenoskaidroti noziedznieki naktī uz otrdienu Bolderājā pamatīgi uzdarbojušies Stūrmaņu ielā 29, nodedzinot veikalu “Maxima” – ugunsgrēks izcēlies, jo laupītāji izzaguši bankas “Citadele” bankomātā esošo naudu – bankomāta durvju atgriešanas procesā, aizdegusies visa ēka. Par šāda veida noziegumu Bolderājas iedzīvotāji nav dzirdējuši pirmo reizi.

Pirms vairākiem gadiem Bolderājā nogranda sprādziens, kas nobiedēja visus apkārtnes iedzīvotājus. Noskaidrojās, ka sprādziena iemesls bijis šokējošs – noziedznieki mēģinājuši uzspridzināt bankomātu, taču, rūpīgi plānotā operācija izgāzusies.

Toreiz, bankomāts jau bijis sagatavots spridzināšanai, taču, nejaušības dēļ, līdzi paņemtais gāzes balons un detonators izraisījis nekontrolējamu sprādzienu.

“Diemžēl šī nav pirmā reize. Mūsu bankomātam šī ir otrā reize, kad tas tiek izdemolēts un tiek pārtraukta tā darbība,” atzīst bankas “Citadele” korporatīvās komunikācijas vadītāja Ieva Prauliņa.

Bankomāts atradies pie veikala ”Maxima” ārējās sienas, tāpēc, lai veiktu sagatavošanas darbus bankomāta durvju atlaušanai, nav bijis nepieciešams atrasties veikala telpās. Par bankomāta nosargāšanas metodēm un zaudējumu apmēru, atsakās komentēt gan policija, gan cietusī banka.

Iespējams, bankomāts nebija aprīkots ar tintes aizsardzību, un tieši tāpēc, noziedznieki izvēlējušies, viņuprāt, vieglāko mērķi. Vietējie iedzīvotāji no rīta ar interesi raudzījās uz notikuma vietu, cenšoties saprast, kā zagļi rīkojušies.

Veikals dedzis 450 kvadrātmetru platībā. Bolderājas iedzīvotāji par notikušo pārdzīvo praktisku iemeslu dēļ – viņu iemīļotais veikals uz ilgu laiku tagad būs slēgts.

Pagaidām, par noziegumu atbildīgie vēl nav noskaidroti, taču zināms, ka bankomāta naudas līdzekļi bija apdrošināti.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv