×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

VIDEO: Bauskas novada dome steigā nolemj likvidēt pašvaldības Izglītības pārvaldi

skolotaju_pikets2

Bauskas novadā pirmssvētku dienā atmosfēra bija nokaitēta – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības(LIZDA) Bauskas starpnovadu padome organizēja piketu pie pašvaldības, kur deputāti nolēma par novada Izglītības pārvaldes(IP) likvidāciju.

Desmit Bauskas novada domes deputāti marta sākumā parakstīja iesniegumu novada domes priekšsēdētājam. Tajā bija pausts, ka IP dezinformējusi novada izglītības iestāžu vadītājus par finanšu pieejamību infrastruktūras sakārtošanai un pamatlīdzekļu iegādei, nepareizi organizējusi darbu, izteikti vairāki citi pārmetumi un arī aicinājums likvidēt IP. Kā informē IP vadītāja Aija Spriņķe, pārvalde par šāda iesnieguma esamību uzzināja no reģionālā laikraksta žurnālista. Ne deputāti, ne novada administrācijas vadība nedz informējusi IP, nedz prasījusi tai sniegt kādu skaidrojumu par it kā veiktiem pārkāpumiem un neizdarībām.

Drīz pēc tam IP nejauši uzzinājusi, ka jautājums par Izglītības pārvaldes likvidāciju ir iekļauts Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē un ir sagatavots lēmuma projekts par iestādes likvidāciju, ko deputāti sēdē ar balsu vairākumu arī atbalstīja.

Interesanti, ka pirms diviem gadiem šie paši deputāti jau reformēja pašvaldības struktūrvienību – Izglītības nodaļu par patstāvīgu iestādi – Izglītības pārvaldi. Pēc A.Spriņķes paustā, arī tad esot bijis samērā līdzīgs informācijas vakuums, jo visus lēmumus pieņēmusi neliela darba grupa un pēkšņi paziņojusi par reformām bez kādas plašākas apspriešanas.

{source}
<iframe width=”700″ height=”525″ src=”http://www.youtube.com/embed/QU5BPJ_KgQo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+