Latvijā
Novados

VIDEO: Baznīckunga suņi Preiļos uzbrukuši un sakoduši cilvēkus0

Ekrānuzņēmums

Preiļu iedzīvotājus satrauc Vecticībnieku draudzes mācītājam piederošie suņi, kuri
uzklūp un sakož garāmgājējus. Iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu, pieprasot policijai parūpēties par drošību apkaimē, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Kāda Preiļu iedzīvotāja sociālajā tīklā ”Facebook.com” ievietojusi ierakstu ar fotoattēliem, kuros iemūžināti suņa kodumi uz viņas paziņas sēžamvietas. Ierakstā sieviete brīdina citus preiliešus par agresīviem suņiem, kuri pieder vietējās vecticībnieku draudzes mācītājam.

Sievietes ierakstu sociālajā tīklā komentējuši arī citi Preiļu iedzīvotāji. Komentāros tiek stāstīts pat par trim sakostiem cilvēkiem īsā laika posmā.

“Viņu arī sakoda. Viņai kājā brūces. Viņa man teica, ka gāja ar mazu sunīti pastaigā. Tas lielais suns bija pārlēcis pāri žogam, uzlēca viņai uz muguras. Viņa mēģināja aizsargāties, bet uzlēca uz muguras. Tur iet garām vecāki ar bērniem. Tas žogs tur tāds nenopietns un nav traucēklis tik lieliem suņiem,” raksta kāda iedzīvotāja.

Iedzīvotāji stāsta, ka gājēju kustība gar bīstamo suņu pagalmu esot gana intensīva, jo ceļš ved ikdienas gaitās, uz daudzām mājām un kapiem. Arī citi nejauši sastaptie iedzīvotāji bīstas no suņiem. Preilieši uzsākuši parakstu vākšanu, pieprasīs Valsts policijai (VP) nodrošināt drošu vidi apkaimē.

Lai gan sociālajā tīklā tiek runāts par trim mācītāja suņu sakostiem cilvēkiem, pašvaldības policija esot saņēmusi vienu sūdzību, informē Preiļu pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Romanovskis. Preiļu pašvaldības policija informējusi Valsts policiju, kas uzsākusi resorisko pārbaudi, kas var pārtapt kriminālprocesā, ja medicīniskajā ekspertīzē tiks konstatēti vismaz viegli miesas bojājumi.

Saistītie raksti

“Bez Tabu” mācītājmājas pagalmā izdodas sastapt arī pašu mācītāju, kurš stāsta, ka savulaik daudzus suņus kucēna vecumā uzņēmis pie sevis no paziņas, tādējādi izglābjot no nobeigšanas.

Vienam sunim, kurš esot agresīvākais, pēc košanas ar sludinājuma palīdzību esot atrasti jauni saimnieki tālu prom lauku saimniecībā, stāsta mācītājs. Viņš meklē mājas vēl vienam pusotru gadu vecam ”milzenim”, jo negrib tos eitanizēt. Mācītājs stāsta, ka esot atvainojies vienam no cietušajiem, kurš sūdzējies policijā, un samaksājis viņam dažus simtus eiro.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv