×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

VIDEO: Bērnudārzs un skola par 19 000 eiro gadā! Kurš to var atļauties? (13)

Atklāta pirmā četru valodu apmācības privātskola Latvijā "Exupéry International School", kur pedagoģiskais process notiek latviešu, angļu, franču un krievu valodā.Atklāta pirmā četru valodu apmācības privātskola Latvijā "Exupéry International School", kur pedagoģiskais process notiek latviešu, angļu, franču un krievu valodā.

Foto - LETA

Latvijā par ārkārtīgi atšķirīgo cilvēku dzīves līmeni liecina pieaugošais pieprasījums pēc dārgām privātskolām, kurās bērni jau no pirmajām dienām mācās svešvalodās. Tā, piemēram, no pirmdienas darbu uzsāks franču privātskola Piņķos, kurā mācību gada maksa būs 19 000 eiro.

Aisa un Alēns Rolandi vēl izstaigā klases pirms jaunā mācību gada, kas tāpat kā Francijā sāksies tikai pirmdien. Vairāk par visu viņi gaida brīdi, kad telpas piepildīs dzīvība. Kaut kur fonā vēl tiek steigti pēdējie remontdarbi.
Ekziperī starptautiskā skola (Exupéry International School) Piņķos tapusi gandrīz neticamos tempos – nepilnā gadā – un izmaksājusi 11 miljonus eiro. Franču pāris tās dēļ pat pārcēlies uz Latviju. Sieva pasniedz franču valodu un māca pašus mazākos, vīrs ir skolas radošais direktors.

Aisa Rolanda, franču valodas skolotāja: “Sākumā mēs bijām nedaudz nobijušies, jo neko nezinājām par Rīgu. Kad pirmo reizi atbraucām šurp, bijām pārsteigti par šo mazo pilsētu – ļoti šarmantu, patīkamu.”

Ideja par franču bērnudārzu un skolu pieder Krievijas miljonārei Jeļenai Bujanovai, kura Latvijā saņēmusi termiņuzturēšanās atļauju. Viņa piekrīt franču rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī uzskatam, ka ikviens bērns ir apbrīnojams, tāpēc skola arī nosaukta viņa vārdā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Luijs Lambērs no Vandomas koledžas Atbildēt

  ļenka bujnova ir tikai kazacoks, bet alēnu delonu un aišu rolānus jāpārbauda, izskatās , ka šitie ir stepltoni-bāskervili ar skoliņu ziemeļanglijā…overņietis 3 žīdus apjās kā bērnus, tie ir manīgi:))

 2. Vārds Jeļena Bujanova neko nedod lai noskaidrotu kas tā par “dāvanu” Latvijai. Skaidrs ir tas, ka Krievijā nevienam biznesā neveicās ja viņš nav apliecinājis savu lojalitāti Pu. Tad viņam var atļaut privatizēt kaut ko nopietnu. Katrā gadījumā izglītība ir diezgan svarīga valstij lieta, lai atļaut grābstīties gar to visādiem veiksmīgiem diletantiem.

 3. s-ū-ūūūūū-per! Atbildēt

  Beidzot ir padomāts arī par jums, mīļie Latvijas nozadzēji!

 4. Var atļauties Air Baltic vadītājs un lielākās pensijas saņēmējs Latvijā.

 5. Pat lielākie nodokļu parādnieki!

 6. kiš miš ar rozīnēm

 7. taisnība Ekziperī – IKVIENS BĒRNS IR APBRĪNOJAMS. Bet Latvijā ir BAGĀTIE un NABAGIE BĒRNI. Diemžēl. Kaut arī APBRĪNOJAMS ir IKVIENS, tomēr IKVIENS nevar mācīties tādā skolā. To var tikai BAGĀTIE. Tādas pretrunas tiek sludinātas, ka VISIEM bērniem jādod vienādas iespējas, kamēr mazs. Nekad tas nav darbojies un droši vien nedarbosies dzīvē, vismaz ne Latvijā. Kamēr NAUDA būs Dieva vietā, un tā noteiks VISU. Pareizāk – naudas jau netrūkst pasaulē, tikai cilvēki negrib GODĪGI TO SADALĪT, lai vismaz bērnus neapkrāptu…

 8. ēnu ekonomika var

 9. Galvenais krievu miljonāre investē krievu bankā un izmantos krievu šefpavāra pakalpojumus, gan jau direktore arī būs kaut kāda šneznaja deņisovna…lai tad nabadzīgie krievi tur arī iet un mācās, ja jau izmanto visu pie krieviem un pasniedz to par kaut ko starptautisku 😀 Drīzāk liekas, ka krievi makšķerē un atmazgā naudu ko nevarētu savākt savā zemē. Atbalstīsim krievus. Mums tak nav žēl nofinansēt vēlvienu aneksiju vai vēlvienu BUK raķeti 😀

 10. Lūgums elitārās privātskolas ekselencēm un prominencēm ! Pārtikas paliekas no ekselenču un prominenču bērnu maltīšu galda nemest atkritumu konteinerā,bet atdot kādai valsts izglītības ministrijas pakļautības skolai .Skolu izvēlēties rīkojot konkursu vai loteriju. Konkursa vai loterijas gaitai sekot VID un KNAB amatpersonām un valsts prezidentam personīgi.Rīgas pašvaldībai pakļautības skolām piedalīties konkursā aizliegt,jo šajās skolās skolnieku pusdienas dotē pašvaldība.

 11. par toaletēm jau nu varēja piedomāt pieklājīgi! tās ir bez durvīm.nejau visiem patīk,ka cits skatās,kā nokārtojas…
  un vispār aiz šīs skolas padarīšanas kaut kas slēpjas…dzīvosim redzēsim…

 12. Tā ir ka bijusī izglītības ministre neļāva KF vēstniekam pārņemt mūsu skolas, tagad krievu biznesmeņi sāk celt privātskolas LV un tādās būs jāmācās mūsu mazbērniem, ja būs par ko.

Draugiem Facebook Twitter Google+