AP/Scanpix

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien iemeta astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai savā laukumā ar 113:98 (29:22, 20:28, 30:19, 34:29) uzvarēt Sakramento “Kings”.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Kaut pretinieki mačā trāpīja 18 tālmetienus, favorīti “Spurs” uzbruka pietiekami pārliecinoši un nedeva viesiem lielas cerības, galvenā trenera Grega Popoviča 69.dzimšanas dienu atzīmējot ar uzvaru.

“Kings” komanda jau pašā spēles ievadā palika bez galvenā trenera, kuru piemeklēja veselības problēmas, un zaudēja “Spurs” 13.reizi pēc kārtas.

Bertāns nospēlēja 21 minūti, trāpot vienīgo izpildīto divpunktu raidījumu un divus no sešiem tālmetieniem. Tāpat rūjienietis izcīnīja četras atlēkušās bumbas un izdarīja četras rezultatīvas piespēles.

Uzvarētājiem sezonas rezultatīvāko maču aizvadīja 23 punktus sametušais Brins Forbss, pa 15 punktiem guva Lemarkuss Oldridžs un Manu Džinobili, kamēr pa 14 punktiem trāpīja Pau Gazols un Dežonte Marejs, kuriem bija arī attiecīgi 11 un desmit bumbas zem groziem.

Tikmēr “Kings” rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Deārons Fokss, kurš realizēja visus sešus izmestos trejačus, 21 punktu iemeta piektdien 41.dzimšanas dienu atzīmējušais Vinss Kārters, bet ar 19 punktiem izcēlās Džordžs Hils.

Kopumā mačā jau no pirmajām minūtēm dominēja “Spurs”, kas ātri ieguva 12:3 vadību. Bertāns laukumā pirmoreiz devās pirmās ceturtdaļas vidū un viņa tālmetiens drīz vien panāca 19:12, bet pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki bija vadībā ar 29:22.

Zīmīgi, ka jau spēles otrajā minūtē pēkšņs nelabums piemeklēja “Kings” galveno treneri Deivu Jēgeru, kurš devās uz ģērbtuvēm un turpinājumā vairs vienībai nepalīdzēja.

Otrās ceturtdaļas ievadā “Spurs” vēl panāca desmit punktu vadību (32:22), tomēr nākamos astoņus punktus iemeta veterāns Kārters un turpinājumā cīņa risinājās punkts punktā. Puslaika pēdējā minūtē “Kings” pirmoreiz mačā ieguva vadību un “Spurs” pēc 24 minūtēm zaudēja ar 49:50. Nepārliecinoša ceturtdaļa izraisīja Popoviča dusmas, kurš ģērbtuvēs veica ilgas pārrunas ar spēlētājiem un komanda laukumā atgriezās vien nepilnu minūti pirms otrā puslaika sākuma.

Otrā puslaika ievadā Bertāns iemeta vēl vienu trejaci un cīņa līdzīgi turpinājās vēl līdz trešās ceturtdaļas otrajai pusei, kad “Kings” panāca 69:69, tomēr nākamos 14 punktus sameta “Spurs” un pēc tam jau noveda dueli līdz uzvarai. Šajā spēles daļā Bertāns izcēlās ar caurgājienu.

“Spurs” ar 33 uzvarām 52 spēlēs saglabā trešo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Kings” ar 15 panākumiem turpat ir pēdējā, 15.pozīcijā.

Jaunnedēļ “Spurs” komandu gaida vēl trīs mājas spēles, spēkojoties ar Denveras “Nuggets”, Hjūstonas “Rockets” un Jūtas “Jazz”, bet pēc tās tiks aizvadīts tā dēvētais rodeo izbraukums, savā laukumā atgriežoties vien februāra pēdējā dienā.