AP/Scanpix

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, viņa pārstāvētajai Sanantonio “Spurs” ciešot zaudējumu.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Spurs” savā laukumā ar rezultātu 111:120 (24:33, 25:28, 29:26, 33:33) piekāpās Jūtas “Jazz” vienībai. “Spurs” cieta otro zaudējumu pēc kārtas un trešo pēdējās piecās mājas spēlēs, kamēr “Jazz” vienība uzvaru sēriju pagarināja līdz pieciem mačiem. Savā laukumā “Spurs” šosezon zaudējusi tikai sešos no 28 mačiem.

Sanantonio vienība bija priekšā mača pirmās sešas minūtes, bet pēc vadības zaudēšanas nespēja pārņemt kontroli pār spēli un cieta zaudējumu.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 18 minūtes, kuru laikā iemeta divus no pieciem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem, bet aizmeta garām savus abus divpunktu metienus.

Tāpat rūjienietis izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par vienu punktu vairāk nekā ielaida. Viņš jau pirmajā ceturtdaļā kādā epizodē pamežģīja potīti, bet tas netraucēja spēli turpināt.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 31 punktu bija Lamarkuss Oldridžs, bet 13 punkti bija Manu Džinobili rēķinā.

Pretiniekiem 34 punktus iemeta Rikijs Ruvio, kuram ar 18 punktiem palīdzēja Roiss O’Nīls.

Bertāns spēli sāka sākumsastāvā un līdz savai pirmajai nomaiņai piecas minūtes pirms ceturkšņa beigām aizmeta garām pāris metienus, kamēr “Spurs” nonāca iedzinējos ar 12:18. Trīs minūtes vēlāk viņš atgriezās laukumā un 2,3 sekundes pirms pirmās ceturtdaļas finālsvilpes iemeta tālmetienu, panākdams 24:33.

Otrajā ceturtdaļā latvietis laukumā bija vien pirmās divas minūtes, ar precīziem metieniem neizceļoties. Ceturtdaļas gaitā “Spurs” vienubrīd pietuvojās līdz mīnus sešiem punktiem, taču “Jazz” vadības grožus neatdeva un puslaika pārtraukumā devās ar 12 punktu pārsvaru – 61:49.

Savu nākamo metienu Bertāns realizēja, kad otrajā puslaikā bija nospēlētas četras minūtes, ar “trejaci” panākdams 58:68. Piecas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām latviešu basketbolists tikai nomainīts, kamēr “Spurs” pēc ceturkšņa zaudēja ar 78:87.

Ceturtajā ceturtdaļā “Spurs” centās atspēlēties, piektajā minūtē pietuvojoties līdz viena punkta deficītam (93:94). Tiesa, “Jazz” atkal nedaudz attālinājās līdz divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Džinobili pēc caurgājiena pietuvināja mājiniekus līdz mīnus trim punktiem (107:110). Tāpat trīs punkti komandas šķīra pēc tam, kad pusminūti vēlāk Džinobili iemeta divus “sodiņus”, taču pēc tam viesi iemeta astoņus bezatbildes punktus un ielika pamatus savi uzvarai.

Kad līdz finālsvilpei bija palikušas 37 sekundes un mača liktenis bija izšķirts (109:119), Bertāns atgriezās laukumā. Latvietis pēdējā minūtē tika kavēts aiz trīspunktu līnijas un iemeta divus no trim soda metieniem, kamēr “Spurs” cieta zaudējumu ar rezultātu 111:120.

“Spurs” ar 34 uzvarām 55 spēlēs saglabā trešo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Jazz” ar 24 panākumiem 52 cīņās ir desmitā.

Turpinājumā “Spurs” dosies tā dēvētajā rodeo izbraukumā, viesos aizvadot sešas spēles pēc kārtas, bet savā laukumā atgriežoties vien februāra pēdējā dienā. Izbraukumu “Spurs” sāks ar dueli pret Fīniksas “Suns”, pēc tam būs mačs ar iepriekšējās sezonas čempioni Goldensteitas “Warriors”, tālāk vēl viena spēkošanās ar “Jazz” un divas spēles pēc kārtas pret Denveras a”Nuggets”, bet noslēgumā gaidāma cīņa ar vicečempioni Klīvlendas “Cavaliers”.