Latvietis Dāvis Bertāns sestdien nospēlētajās 20 minūtēs izcēlās ar lielisku bumbas triecienu grozā no augšas, taču viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences fināla trešajā spēlē savā laukumā ar 108:120 (33:29, 22:35, 33:36, 20:20) piekāpās Goldensteitas “Warriors”, nonākot vairs tikai viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Spurs” sērijā līdz četrām uzvarām nonākusi iedzinējos ar 0-3. Nākamais mačs, kas var būt noslēdzošais, starp abām vienībām notiks pirmdien.

Bertāns šajā mačā nospēlēja 20 minūtes, kas bija viņa ilgākais spēles laiks izslēgšanas turnīrā, kuru laikā guva divus punktus. Šie vienīgie divi punkti bija pēc lieliska bumbas trieciena grozā no augšas otrajā ceturtdaļā, kad viņš pielaboja partnera metienu.

Tas bija Latvijas basketbolista vienīgais divpunktu metiens šajā cīņā, tāpat viņa rēķinā divi nesekmīgi trīspunktnieki, četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles, viena kļūda un viena piezīme.

“Spurs” otrajā mačā pēc kārtas bija spiesti iztikt bez sava līdera Kavai Lenarda, kamēr rezultatīvākais mājinieku rindās ar 21 punktu bija Manu Džinobili, bet 18 punktu pievienoja Lemarkuss Oldridžs.

Savukārt “Warriors” labā ar 33 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Kevins Durants, bet 21 punktu guva Stefans Karijs.

Bertāns pirmo reizi šajā sērijā devās laukumā jau pirmajā ceturtdaļā, bet kopumā spēles sākums “Spurs” komandai padevās veiksmīgs. Lai arī pirmo minūšu laikā “Warriors” izvirzījās vadībā ar 21:14, mājinieki atspēlējās un pirmo ceturksni noslēdza ar četru punktu pārsvaru (33:29).

Turpinoties līdzvērtīgai cīņai, otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Bertānam ar “slam dunk” izdevās panākt 43:43, bet pirmā puslaika beigās “Warriors” basketbolisti veica izrāvienu. Tas viņiem pirmo reizi šajā spēlē ļāva pārsniegt desmit punktu pārsvaru, bet lielajā pārtraukumā doties ar deviņu punktu vadību – 64:55.

Cīņas turpinājumā “Spurs” neatradās daudz pretargumentu, lai lauztu šīs spēles gaitu, turklāt Goldensteitas kluba rindās lielisku sniegumu demonstrēja Durants, kurš trešajā ceturtdaļā pamanījās iemest 19 punktus. Otrajā puslaikā Sanantonio komandas basketbolistiem tā arī nebija reālu izredžu izcīnīt panākumu šajā spēlē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šīs sērijas otrajā spēlē Bertāns pamanījās iemest 13 punktus, kas izslēgšanas turnīrā ir viņa karjeras rekords. Tiesa, latvietis spēlēja, kad mača liktenis jau bija izšķirts.

Šīs sērijas uzvarētāja NBA finālā tiksies ar pašreizējo čempioni Klīvlendas “Cavaliers” vai Bostonas “Celtics”. Pēc divām spēlēm Austrumu konferences finālā rezultāts ir 2-0 par labu Klīvlendas vienībai.

Regulārajā turnīrā Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda ieņēma otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, atpaliekot tikai no “Warriors” vienības.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu, līdz ar to Bertāns ir pirmais latvietis, kurš spēlējis konferences finālā.