Dāvis Bertāns

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet Rodions Kurucs iemeta divus, viņu pārstāvētajām komandām ciešot zaudējumus.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Bertāna pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” mājās ar 109:131 (34:42, 22:28, 16:36, 37:25) piekāpās Minesotas “Timberwolves”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no septiņiem tālmetieniem un abus divus soda metienus, bet aizmeta garām trīs divpunktu metienus.

Viņa kontā bija arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda un divas piezīmes. “Wizards” ar Bertānu laukumā ielaida par 11 punktiem vairāk nekā iemeta.

Vašingtonas komandā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Bredlijs Bīls, taču viņam arī pārliecinoši sliktākā lietderība – -41.

Pretiniekiem 21 punktu guva Endrū Viginss, bet 15 punkti un 13 rezultatīvas piespēles bija Džefam Tīgam.

Bertāns spēli sāka no rezervistu soliņa un laukumā devās piektajā minūtē, kad “Wizards” jau bija paspējusi nonākt iedzinējos ar 16:29. Savus pirmos punktus viņš guva pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē, kad ar diviem “sodiņiem” panāca 34:39.

Nākamreiz latvietis savu punktu ražu papildināja gandrīz pēc divām ceturtdaļām, kad iemeta savu pirmo tālmetienu. Tiesa, mājinieki bija paspējuši nonākt iedzinējos jau ar 30 punktiem. Savu otro “trejaci” viņš iemeta ceturtās ceturtdaļas sākumā, taču “Wizards” komandai bija zudušas jebkādas cerības uz atspēlēšanos.

“Wizards” ar vienu uzvaru piecās spēlēs ir priekšpēdējā starp 15 Austrumu konferences komandām.

ASV galvaspilsētas komanda nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems Detroitas “Pistons”, kas sestdien mājās ar 113:109 (33:26, 13:28, 32:18, 35:37) pārspēja Kuruca pārstāvēto Bruklinas “Nets”.

Kurucs šajā duelī nospēlēja 15 minūtes un divas sekundes, grozā raidot vienu no trim divpunktu metieniem. Viņam bija arī trīs atlēkušās bumbas, viena kļūda un trīs piezīmes. “Nets” ar cēsnieku laukumā ielaida par vienu punktu vairāk nekā iemeta.

Bruklinas komandā ar “triple-double” – 20 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm – izcēlās Kairijs Ērvings.

Uzvarētājiem 25 punkti un 20 bumbas zem groziem bija Andrē Dramondam, bet 24 punktus iemeta Lūks Kenards.

Kurucs savus vienīgos punktus spēlē guva otrās ceturtdaļas piektajā minūtē ar metienu no groza apakšas, panākdams 40:34. Pirms tam viesi bija ieguvuši vadību, kuru izsēja trešajā ceturtdaļā, kad pretinieki veica 15 punktu izrāvienu, pēc kura vairs iedzinējos neatgriezās.

“Nets” ar divām uzvarām sešās spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē.

Bruklinas komandai nākamā spēle būs pirmdien, kad savā laukumā notiks spēkošanās ar Ņūorleānas “Pelicans”.